Znamy zwycięzców toruńskich eliminacji do konkursu Caffè Vergnano Best Barista

Znamy zwycięzców toruńskich eliminacji do konkursu Caffè Vergnano Best Barista

30 marca 2019 0 przez redakcja

29 marca, poznaliśmy zwycięzców toruńskich eliminacji do ogólnopolskiego konkursu Caffè Vergnano Best Barista 2019. Najlepszymi baristami okazali się Mariusz Bałut oraz Kuba Kalusiński. Pod koniec roku zmierzą się oni w wielkim, krajowym finale o tytuł Caffè Vergnano Best Barista 2019.

Piątkowe zmagania zawodników przysporzyły sporo emocji. Najlepszymi baristami zostali – Mariusz Bałut oraz Kuba Kalusiński. Wywalczyli oni udział w ogólnopolskim finale, w którym nagrodą główną jest tytuł Poland Best Barista Caffè Vergnano 2019 oraz tygodniowe szkolenie w prestiżowej Akademii Vergnano, zlokalizowanej we włoskim Piemoncie.

Uczestnicy w ciągu 30 minut musieli przygotować dwa idealne espresso, odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino, zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór, a także zaserwować dwa autorskie drinki na bazie kawy. Włosko-polskie jury w skład, którego weszli: sędzia główny konkursu Carlo Pastore – Caffè Vergnano Poland Area Manager, sędzia sensoryczny Krzysztof Szkutnik oraz sędzia techniczny Łukasz Jurkiewicz, oceniało nie tylko jakość wykonania i technikę pracy, ale również sposób autoprezentacji uczestników.

To już piąta edycja konkursu odbywająca się w Polsce. Cieszy nas rosnąca świadomość oraz obszerna wiedza zawodników na temat parzenia kawy. Wysoki poziom prezentowany przez uczestników odzwierciedlał ich pasję, precyzję, talent i wytrwałość w dążeniu do perfekcji. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć toruńskim finalistom powodzenia podczas finału w Krakowie – powiedział Carlo Pastore, Caffè Vergnano Poland Area Manager.

Pozostałe regionalne eliminacje, podczas których wyłonieni zostaną kolejni finaliści odbędą się 17 kwietnia w Warszawie, 12 września w Poznaniu, 4 października w Tarnowskich Górach oraz 16 listopada w Szczecinie. Wielki finał w Krakowie zaplanowany jest na koniec 2019 roku.