Klimatyzacja czy klimatyzator. Co lepsze do nasłonecznionego pokoju?

Klimatyzacja czy klimatyzator. Co lepsze do nasłonecznionego pokoju?

27 kwietnia 2021 1 przez redakcja serwisu

Upał to idealne rozwiązanie jedynie na wakacje. Gdy pracujemy, wykonujemy swoje obowiązki, uczymy się lub przebywamy w domu, wysoka temperatura zdecydowanie działa na naszą niekorzyść. Powoduje zmęczenie i osłabienie organizmu. Rozwiązaniem są urządzenia chłodzące powietrze – klimatyzatory ścienne bądź urządzenia przenośne. Co lepsze i skuteczniejsze do nasłonecznionych powierzchni?

Nie ma dla organizmu prawie nic gorszego, niż dłuższe przebywanie w pomieszczeniach, w których temperatura oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza. W tak niekorzystnych warunkach szybko tracimy dobre samopoczucie i energię do działania, dużo wolniej wykonujemy czynności, tracimy koncentrację. W ekstremalnych warunkach możemy mieć problemy z oddychaniem, zawroty głowy, stracić przytomność. Nic więc dziwnego, że domownicy szukają różnych rozwiązań na to, aby trwale zmniejszyć temperaturę, a tym samym po prostu móc normalnie funkcjonować. Montaż klimatyzacji, wykorzystanie klimatyzatorów przenośnych, inwestycja w grube zasłony, żaluzje czy folie okienne. Możliwości jest wiele.

Zobacz także: http://homesales.pl/dlaczego-praca-w-nagrzanym-biurze-nie-jest-komfortowa/

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne to urządzenia, które są bardzo popularne, a które można kupić praktycznie w każdym supermarkecie lub elektro markecie. Ich cena sprawia, że praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić. W miarę dobrze chłodzą wnętrze, wymagają jednak systematycznej obsługi, a także wystawienia rury za okno, co niestety może skutkować obniżeniem sprawności, a tym samym wydłużonym czasem, który jest potrzebny do chłodzenia. Zdecydowanie minusem jest również awaryjność i dość problematyczny serwis.

Klimatyzacja

Przybiera ona formę kompleksowej instalacji, która może być rozprowadzona tylko w wybranych pomieszczeniach, albo w całym domu. To zależy od upodobań inwestora. Klimatyzatory montowane są na ścianach. Plusem jest oczywiście ich moc, skuteczność działania, szybkość działania i bardzo prosta obsługa, która sprawia, że używanie jest niezwykle komfortowe. Klimatyzacja daje praktycznie natychmiastowy efekt, umożliwia chłodzenie wnętrz dokładnie tak, jak chcemy. Choć instalacja jest oczywiście droższa w montażu i serwisie, to jednak biorąc pod uwagę komfort użytkowania, po prostu nie ma sobie równych. Dodatkowym plusem jest to, że bez problemu możemy również dogrzewać wnętrza w okresie grzewczym, gdy jest to najbardziej konieczne.