Autorski system RCP Bisar

Autorski system RCP Bisar

20 kwietnia 2019 1 przez redakcja

Aby usprawnić system zarządzania zasobami ludzkimi, firma Bisar w zeszłym roku wprowadziła autorski system RCP, który służy do automatycznej ewidencji czasu pracy pracowników ze Wschodu. To kompleksowe rozwiązanie, które pozwala nie tylko na bieżąco monitorować czas pracy, bez konieczności stosowania papierowych list obecności, czy też list nadgodzin, ale również zwiększa efektywność pracy i usprawnia jej rozliczanie.

Czym jest system RCP Bisar?

Autorski system RCP Bisar oparty jest na systemie kart zbliżeniowych RFID oraz czytników autonomicznych, które są zbudowanie w układzie Wejście-Wyjście. Pracownicy w Filipin (https://bisar.pl/dywersyfikacja-pracownikow-filipinczycy/), czy też inni pracownicy ze Wschodu, zatrudnieni w oparciu o współpracę z Bisar, otrzymują indywidualne karty zbliżeniowe, które służą do monitorowania ich czasu pracy. Zapisywane jest każde wejście i wyjście pracownika – również wyjścia służbowe i prywatne w trakcie czasu pracy. Układ działa w pełni automatycznie i przesyła dane bezpośrednio do serwerowni Bisar, skąd trafiają one bezpośrednio w bezpiecznej formie do działu kadrowo-płacowego, gdzie zaawansowany system informatyczny przetwarza je na potrzeby rozliczeń czasu pracy i wynagrodzeń.

Jak działa system RCP Bisar?

Z założenia system RCP ma być ułatwieniem dla pracowników, przedsiębiorców oraz działu kadrowo- płacowego. Jego montaż nie wymaga zatem łącza internetowego, a ponadto nie jest potrzebny dostęp do sieci LAN. System RCP do prawidłowego działania wymaga wyłącznie podłączenia do zasilania 230V. To nowatorskie rozwiązanie jest zgodne z przepisami kodeksu pracy i nie tylko optymalizuje zarządzanie zasobami ludzkimi, ale również zwiększa bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie. Pracownicy ze Wschodu, w tym również pracownicy z Filipin, którzy otrzymują indywidualne karty zbliżeniowe, rejestrują czas swojej faktycznej pracy, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie dyscypliny w zakładzie (np. minimalizacja spóźnień) oraz wyraźne zwiększenie wydajności pracy.

Autorski system RCP Bisar – zalety

Niewątpliwą zaletą autorskiego systemu RCP Bisar jest możliwość szybkiego i prostego montażu w każdej lokalizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminować można papierowe listy obecności i zoptymalizować zarządzanie zasobami ludzkimi, co jest przydatne zwłaszcza w większych przedsiębiorstwach, gdzie pracowników liczy się w setkach. System RCP Bisar szczególnie przydatny jest w przypadku tych pracowników ze Wschodu, którzy pracują w systemie zmianowym, również w weekendy, a ponadto często i chętnie zostają w pracy na nadgodziny. To nowoczesne rozwiązanie usprawnia rejestrację faktycznego czasu pracy, a następnie jego rozliczenie kadrowo-płacowe. System RCP pozwala nie tylko zwiększyć efektywność pracy obcokrajowców, ale również ułatwia kadrze zarządzającej planowanie czasu pracy. System RCP usprawnia również pracę działu kadrowo- płacowego oraz minimalizuje koszty związane z zarządzaniem personelem. System ułatwia między innymi generowanie dowolnych raportów związanych z pracownikami ze Wschodu – np. wyliczanie nadgodzin, czy też raportowanie nagminnych spóźnień.

Zobacz także: Leasing pracowniczy: https://bisar.pl/ile-kosztuje-leasing-pracownikow-z-ukrainy/