Jak dobrać łóżko do ceglanej ściany?

Jak dobrać łóżko do ceglanej ściany?

20 kwietnia 2021 1 przez redakcja serwisu

Cegła we wnętrzach z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Możemy ją spotkać praktycznie w każdym pomieszczeniu, w aranżacjach klasycznych i nowoczesnych. Inwestorzy chętnie stosują ją również w sypialniach, którym ma nadać uroku oraz niepowtarzalnego charakteru. Wykorzystując do dekoracji cegłę, warto również pomyśleć o tym, aby dobrać do niej odpowiednie łóżko.

Cegła to podstawowy materiał budowalny, który wykorzystywany jest do prac budowlanych praktycznie na każdym obiekcie. Bardzo dużo osób dostrzega jednak jej zalety, jako również materiału dekoracyjnego. Cegła może być wykorzystywana do dekoracji praktycznie wszystkich typów pomieszczeń. Może być dostępna w formie pełnej, jak również półcegły. Na rynku można również kupić płytki ręcznie formowane, które wyglądem do złudzenia przypominają właśnie cegłę.

W ten sposób możemy dekorować całe ściany, ich fragmenty, zabudowy wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, okolice okien, drzwi. W przypadku sypialnia najczęściej dekorowana jest ściana za łóżkiem.

Łóżka drewniane

Łóżka drewniane to rozwiązania, które sprawią, że wnętrze sypialni będzie zaaranżowane dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy i jak oczekujemy. Drewno to materiał uniwersalny, ponadczasowy, a jednocześnie na tyle plastyczny, że można z niego stworzyć praktycznie dowolną konstrukcję łóżka. Możemy więc zażyczyć sobie klasyczne łóżko, niskie, bez pojemników na pościel, jak również łóżka imitujące te kontynentalne lub tapicerowane. Do tego jest ogromna możliwość dekoracji drewna. Może być ono gładkie i szlifowane, żłobione, przypalane. Mamy także możliwość impregnacji w różnej kolorystyce.

Zobacz także: https://wnetrzator.pl/3-najwazniejsze-zalety-sypialni-w-kolorze-bialym/

Łóżka stalowe

Jeśli zależy nam na tym, aby stworzyć aranżację bardzo nowoczesną, industrialną, wręcz loftową, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup łóżka o konstrukcji stalowe. Stal to materiał niezwykle elegancki, trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, zmianę kolorystyki. Umożliwia tworzenie bardzo indywidualnych aranżacji. Dzięki tego rodzaju ramie stworzymy niepowtarzalny klimat. Dostępne są oczywiście łóżka typowo z gładką stalą, w prostej, minimalistycznej formie, jak również takie, które mają bardzo bogate dekoracje np. w postaci stalowych liści, kiści winogron.