Nowoczesne rozwiązania dla lakierni proszkowych

Nowoczesne rozwiązania dla lakierni proszkowych

27 października 2020 1 przez redakcja serwisu

Prowadzenie własnej lakierni proszkowej niesie za sobą wiele wyzwań, wśród których zdecydowanie można wymienić zakup odpowiedniego wyposażenia, które pozwoli na szybką realizację zleceń oraz pozyskiwanie nowych klientów.


Motoryzacja, przemysł, budownictwo – wiele branż działających w różnych obszarach gospodarki korzysta regularnie z produktów, które są zabezpieczane między innymi antykorozyjnie oraz malowane nie w sposób tradycyjny, ale proszkowy. Aby uzyskać bardzo dobry efekt, osiągnąć cel finansowy i przede wszystkim też zadowolić klienta konieczne jest zainwestowanie w nowoczesne wyposażenie lakierni. W takim przedsiębiorstwie jest ono kluczowe i ma zasadniczy wpływ na to, jak realizowane są wszystkie zlecenia.

W co zatem inwestować, aby być zadowolony, nie nadwyrężać firmowego budżetu, a przy tym po prostu sprawnie wszystko wykonywać. Przykładowe wyposażenie znajduje się na stronie http://www.lapena.pl/

Nowoczesne kabiny malarskie

Podstawą pracy każdego pracownika, który specjalizuje się w nanoszeniu powłok malarskich jest zdecydowanie kabina malarska. Im bardziej ona kompleksowa i dobrze wyposażona tym oczywiście lepiej, gdyż pracownik może wykonywać swoją pracę w ściśle określonych warunkach. To przełoży się na łatwiejsze wykonywanie powłok, wykonywanie powłok, które będą w odpowiedni sposób naniesione, więc też lepiej spełnią swoje role.

Zobacz także: https://drzewożycia.org/jakie-sa-zalety-malowania-proszkowego/

Z racji większości budynków będziemy mieć tu do czynienia z kabinami małogabarytowymi, niemniej na rynku również funkcjonują przedsiębiorstwa, które dostarczają kabiny o większych rozmiarach. Kompleksowo wyposażona kabina będzie oczywiście posiadać takie elementy, jak wentylacja, ogrzewanie, stanowisko pracy, odpowiednie posadowienie i oświetlenie.

Elementy zabezpieczające

Nanoszenie różnego rodzaju powłok malarskich może odbywać się na różnych powierzchniach, dlatego warto również inwestować w rozwiązania, dzięki którym malowana powierzchnia będzie spełniała oczekiwania klienta, ale również nie zostaną uszkodzone elementy, które pomalowane być nie powinny. W tym celu konieczny jest zakup nowoczesnych i dedykowanych elementów zabezpieczających.

Z reguły wykonane są one z odpowiedniej jakości tworzyw sztucznych i chronią wszelkiego rodzaju elementy stalowe, zawory, prowadnice, pokrętła, gwinty śrub oraz inne. Można tu wymienić w tym momencie między innymi: pojemniki, siatki i rurki, czapki i korki, ochraniacze gwintów.