Nadwaga, a dietetyk. Czy warto się do niego udać?

Nadwaga, a dietetyk. Czy warto się do niego udać?

12 grudnia 2022 1 przez redakcja serwisu

Bardzo dużo osób boryka się z problemem nadwagi. Powoduje ona nie tylko kłopoty z wyglądem i akceptacją samego siebie, ale przede wszystkim zdrowotne. Gdy mamy zbyt dużą wagę, nasz organizm jest przeciążony, gorzej pracuje serce, możemy mieć podrażniony układ pokarmowy. Na pewno trudniej będzie się nam także poruszać. Rozwiązaniem problemów może okazać się wizyta u dietetyka, który pomoże w zmianie stylu życia.


Nadwaga to stan, w którym człowiek zgromadził zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej. Może być ona z jednej strony wynikiem różnego rodzaju chorób, z drugiej zaś naszych zaniedbań dotyczących braku odpowiedniej diety, aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia.

Nadwaga jest poważnym stanem dla naszego organizmu, nie możemy obok niego przejść obojętnie. Dietetyk to na pewno specjalista, który posiada dużą wiedzę oraz doświadczenie z zakresu funkcjonowania układu pokarmowego oraz żywienia, pomoże nam określić nasze kłopoty, negatywne nawyki żywieniowe, jak również zaproponuje odpowiedni plan rozwiązania problemu.

Zobacz także:  https://najpiekniejsza.pl/kiedy-warto-isc-z-dzieckiem-do-dietetyka/


Czy dietetyk rozwiąże problem z nadwagą?


Dietetyk zdecydowanie pomoże nam w rozwiązaniu kłopotu z nadwagą. Musimy jednak pamiętać o tym, że sama dieta nie wystarczy. Aby pozbyć się nadwagi, musimy:

– jeść regularnie i zdrowo,
– dobrze się wysypiać,
– pamiętać o odpoczynku,
– ograniczać stres,
– pracować tyle, ile powinniśmy,
– uprawiać sport, dbać o aktywność fizyczną.

Jeśli uda nam się zrealizować powyższe cele, na pewno możliwa będzie zmiana trybu życia na bardziej prozdrowotny.


Co jeść na nadwagę?

 

Dieta musi być dobrana do naszych potrzeb, warunków zdrowotnych, dostarczać niezbędną ilość kalorii, minerałów, wartości odżywczych. Kluczowy jest deficyt kalorii, niemniej jednak jedzenie musi być w pełni wartościowe. Warto stosować produkty ekologiczne, wyroby naturalne, zadbać o nawodnienie organizmu. Co powinniśmy spożywać? Przede wszystkim:

–  chude, gotowane mięso, wędliny,
– warzywa i owoce,
– nabiał,
– ryby,
– kasze.

Dobrą praktyką jest rezygnacja w nałogów, słodyczy, produktów typu instant, a także zmiana sposobu gotowania. Możemy kupić parowar, w którym przygotujemy pełnowartościowe i smaczne dania, rezygnując tym samym, chociażby ze smażenia mięsa na oleju. Dania będą bardzo smaczne, estetyczne, nie będą tracić swoich walorów, a to pozytywnie przełoży się chociażby na mniejszy poziom cholesterolu we krwi.

Kompleksową pomoc dietetyka otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.