Jak sobie radzić w sytuacji, gdy potrzebujemy odpowiedniego wózka inwalidzkiego?

Jak sobie radzić w sytuacji, gdy potrzebujemy odpowiedniego wózka inwalidzkiego?

20 marca 2022 1 przez redakcja serwisu

Dla osoby, która z różnych przyczyn nie może poruszać się o własnych siłach, jak również dla takie, która wymaga codziennej opieki, posiadanie wózka inwalidzkiego jest koniecznością. Tego rodzaju wyposażenie medyczne sprawia, że łatwiej będziemy mogli poruszać się, zarówno po mieszkaniu, jak również po ogrodzie, o mieście nie wspominając. Wózek inwalidzki można łatwo dobrać do potrzeb, kupić albo wypożyczyć.

Niestety w życiu bardzo często musimy mierzyć się z różnymi problemami zdrowotnymi. Możemy być chorzy, możemy ulegać wypadkom, możemy również mieć problemy z normalnym poruszaniem się. Wtedy rozwiązaniem może okazać się odpowiednio dobrany wózek inwalidzki, który pozwoli nam na to, aby móc swobodnie przemieszczać się między pomieszczeniami, jak również na dworze.

Bardzo często wykorzystanie wózka jest konieczne, gdy jesteśmy w trakcie rehabilitacji po wypadku, dochodzimy do siebie po operacji, nasz stan zdrowia (ze względu na wiek), uniemożliwia nam chodzenie. Wózek inwalidzki z powodzeniem możemy kupić, możemy również wypożyczyć w dobrym sklepie medycznym, np. https://www.ortmed.pl/.

Jaki wózek inwalidzki będzie dla nas odpowiedni?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że na rynku są producenci, którzy oferują wózki inwalidzie w bardzo różnej specyfikacji oraz wyposażeniu, dzięki czemu mamy możliwość wyboru takiego, który z naszego punktu widzenia będzie najlepszy. Nie ma jednego, uniwersalnego wózka, który będzie odpowiadał wszystkich. To niezwykle indywidualnie dobierane wyposażenie.

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak:

– rozmiar wózka, jego waga,
– dokładność wykonania wszystkich elementów,
– możliwość składania i komfortowego transportu,
– odporność na uszkodzenia, korozję, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych,
– mobilność,
– łatwość jazdy, prowadzenia, skręcania, pokonywania nierówności powierzchni,
– akcesoria dodatkowe, jak uchwyty na picie, telefon, parasol.

Sklep medyczny na pewno pomoże nam wybrać odpowiedni model.

Zobacz także: https://webkurier.pl/sklep-medyczny-pomoze-nam-zadbac-o-seniora-jak-wybrac-ten-najlepszy/

Wypożyczenie wózka

Jeżeli wózek inwalidzki będzie nam potrzebny na krótszy czas, na pewno warto pomyśleć o tym, aby go wypożyczyć. Bardzo dużo dobrych sklepów medycznych, jednocześnie oferuje możliwość wypożyczania sprzętu, a nie tylko jego kupna. Jest to rozwiązanie lepsze finansowo, wygodniejsze, bardziej praktyczne, odpowiadające potrzebom klientów.

Po skończeniu użytkowania wózek inwalidzki będziemy mogli bez problemu oddać do sklepu medycznego.