Dekorowanie salonu

Dekorowanie salonu

22 sierpnia 2019 3 przez redakcja

Jeśli dopiero zacząłeś myśleć o dekoracji domu, to już wiesz, że na pierwszym miejscu jest salon. W nim musisz wziąć pod uwagę wiele elementów, aby stworzyć harmonijną i atrakcyjną całość.

Meble i ozdoby w salonie

Przede wszystkim musisz określić swój styl. Pomaga w tym przeglądanie zdjęć salonów. Wiedza o tym daje sygnały na drodze do wystroju, pomagając w podejmowaniu decyzji dotyczących mebli, kolorów farb, pokryć okiennych, wykładzin podłogowych i akcesoriów. Częstym problemem jest brak wiedzy na temat aranżacji mebli do salonu. Najczęściej ludzie opierają sofę o jedną ścianę, kilka krzeseł o drugą i to wszystko. Jednak aranżacja mebli wymaga nieco więcej planowania. Istnieją ważne kwestie, takie jak wybór punktu centralnego, tworzenie obszarów konwersacji i zorganizowanie ścieżek ruchu w salonie. Musisz rozważyć też czy w salonie potrzebne ci też są jakieś dekoracje. Pamiętaj, że puste ściany są dobrym pomysłem jedynie w minimalistycznych wnętrzach. W klasycznych, rustykalnych aranżacjach puste ściany są oznaką niepełnego pokoju. Nie oznacza to, że musisz wypełnić każdy cal powierzchni ozdobami, ale ważne jest dekorowanie ścian sztuką. Jednocześnie to, co jedna osoba uważa za sztukę, może drastycznie różnić się od tego, co myśli inni. Najlepiej postępować zgodnie z instynktem, jeśli chodzi o to, co lubisz i co będzie w twoim pokoju.

Zobacz także: https://www.rmf.fm/magazyn/news,25577,o-czym-pamietac-przy-aranzacji-sypialni.html

Okna w salonie

Bardzo ważny jest ogólny wystrój okien. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są oczywiście zasłony i firanki. Te najlepiej oprzeć na karniszach. To rozwiązanie korzystne choćby ze względów ekonomicznych. Bez względu na to, ile prętów może wymagać zainstalowania w domu, całkowity budżet będzie tu korzystny w kontekście innych rozwiązań. Dostępna jest również szeroka gama różnych modeli karniszy (np. nowoczesne karnisze od rolety.eu: https://rolety.eu/pl/4-karnisze). Pomaga to osiągnąć pożądany wystrój wnętrz, a także poprawić atmosferę pomieszczenia. Karnisz nadaje styl i elegancję każdemu pomieszczeniu i dobrze komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi (zobacz karnisze ze stali nierdzewnej: https://rolety.eu/pl/karnisze-stal-antyczna). Niezależnie od tego, czy potrzebujesz umeblować dom w klasycznym stylu, czy mieszkanie bardziej współczesne, na pewno znajdziesz karnisze, które spełnią twoje oczekiwania.

Sam karnisz jest lekki, co ułatwia instalację. Na montaż nie potrzeba dużo pracy ani czasu. Pomaga to obniżyć koszty. Wysoka trwałość karniszy również przyczynia się do ich popularności. Są jednymi z najtrwalszych na rynku. Nie łamią się łatwo i nie odpryskują. Jeśli podczas instalacji wymagane jest zginanie, nie musisz martwić się o uszkodzenie pręta. Karnisze są również łatwe w utrzymaniu. Po zainstalowaniu nie wymagają wiele uwagi, ale będą dobrze służyć przez kilka lat. Wreszcie możesz liczyć na wartość dodaną dla swojego domu.

Kolor salonu

Kolor ścian jest kluczowy, jeśli chodzi o samą aranżację salonu. W dużej mierze wybór jest tu uzależniony od tego, jaka jest powierzchnia pomieszczenia. Kierujemy się bowiem zasadą, że jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenie, zaś ciemne sprawiają, że wygląda ono na mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Kolor powinien być też dobrany pod styl aranżacji. Klasycyzm lubi barwy ciepłe. Nowoczesne wnętrza – zimne.

Partnerem artykułu są rolety.eu