Zatrzaśnięte drzwi od auta. Sprawdź, jak sobie poradzić

Zatrzaśnięte drzwi od auta. Sprawdź, jak sobie poradzić

16 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Zatrzaśnięte drzwi od samochodu to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu i zazwyczaj zdarza się w najgorszym do tego momencie. Najczęstszą przyczyną braku możliwości otwarcia auta kluczykiem są zatrzaśnięte klucze w samochodzie, rozładowany akumulator i niesprawna elektryka. Co robić w takiej sytuacji?

Zachowaj spokój

Kluczowe w każdej sytuacji jest zachowanie spokoju. Wzburzenie nie jest dobrym doradcą i zazwyczaj podsuwa na myśl najgorsze możliwe rozwiązania, które zamiast pomóc przynoszą dodatkowe kłopoty. Zwłaszcza że w przypadku braku możliwości samodzielnego otwarcia samochodu zawsze można skorzystać z usług ślusarza, który zaproponuje awaryjne otwieranie auta szybko rozwiązując spokój. Dlatego, odetchnij kilka razy, uspokój się i zastanów się, co możesz zrobić samodzielnie.

Tego nie rób!

Warto od razu wykluczyć wszystkie pomysły, które mogą skończyć się dodatkowymi kłopotami i powodować kolejne awarie. Czego zatem nie robić? Przede wszystkim nie wybijaj szyby, chyba że panuje upał, a w samochodzie znajduje się dziecko lub pies, które dają oznaki przegrzania. Wybicie szyby wiąże się z koniecznością wstawienie nowej, co jest drogie i wyklucza auto z użytku na kilka dni. Jednak jeśli musisz to zrobić, to wybij boczną szybę, które nie znajduje się obok dziecka. Zrezygnuj z wybijania małej, trójkątnej szybki, gdyż jest ona najdroższa i najtrudniej dostępna. Lepiej zrezygnować również z samodzielnych prób otwarcia zamków. Wkładanie tam drutów, śrubokrętu, czy inne siłowe rozwiązania to najprostsza droga do uszkodzenia mechanizmu i kosztownej wymiany zamków.

Sprawdź, co możesz zrobić samodzielnie

Co zatem można zrobić samodzielnie? Spróbuj kilka razy otworzyć wszystkie drzwi z kluczyka (jeśli problemem jest brak elektroniki). Być może w którymś zamku podwójna blokada zostanie w ten sposób zwolniona, a Ty spokojnie dostaniesz się do wnętrza pojazdu, umożliwiając naprawę awarii. Jeśli uda Ci się otworzyć bagażnik i chcesz wejść przez niego do auta, to zapewnij sobie asystę drugiej osoby. Może się okazać, że zamków nie będzie można otworzyć nawet od środka, a Ty bez pomocy drugiej osoby nie będziesz mógł się wydostać z pojazdu. Warto również obejść auto dookoła i sprawdzić, czy któraś szyba nie została uchylona. Jeśli tak, spróbuj przez nią włożyć zakrzywiony drut i zaczepiając go o wewnętrzną klamkę lub bolec zwolnij blokadę, aby móc otworzyć drzwi.

Wezwij na pomoc fachowca

Jeśli wszystkie próby zakończyły się fiaskiem pozostaje wezwanie na pomoc ślusarza. Jest to najszybsze, najtańsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie kłopotliwej sytuacji. Fachowiec z www.pogotowie-zamkowe-gdynia.plszybko pojawi się na miejscu i przy pomocy odpowiednich narzędzi sprawnie otworzy zamek dowolnego typu. Dodatkowo masz pewność, że nie powstaną przy tym żadne dodatkowe szkody, a Ty po usunięcie pierwotnego problemu będziesz mógł odjechać swoim autem. Co ważne, awaryjne otwieranie zamków dostępne jest przez 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę.