Szampon na łuszczycę

Szampon na łuszczycę

11 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Łuszczyca to bardzo wstydliwy problem. Jej przyczyna nie jest jeszcze jednoznacznie określona, a więc zachorowaniu może ulec każdy z nas w każdym okresie życia. Łuszczyca głowy to specyficzna odmiana tego schorzenia, która w początkowych stadiach przypomina łupież. Problem stanowi określenie prawidłowej diagnozy i dobranie stosownej metody leczenia.

Choroby tej nie da się całkowicie wyleczyć, jednakże używanie odpowiednich preparatów może skutecznie ograniczyć występowanie objawów chorobowych.

Czy szampon jest w stanie pomóc na łuszczycę głowy?

Jednym z popularnych kosmetyków używanych na łuszczycę głowy jest szampon. Kosmetyk myjący musi przede wszystkim ograniczyć rozwijanie się infekcji. Poza tym poprawia ogólną kondycję skóry, wzmacnia odporność na podrażnienia. Oprócz tego, szampon na łuszczycę zapobiega wypadaniu włosów, co jest częstym zjawiskiem u osób chorych na opisywaną dolegliwość.

Łuszczyca głowy jaki szampon?

Niezbędnymi komponentami są związki aktywne, które jednocześnie będą działać bez zarzutu i nie podrażniać. W przypadku łuszczycy głowy bardzo łatwo jest o alergię ze względu na odsłonięte mieszki włosa i odpadanie blaszek łuszczycowych, które uszkadzają skórę głowy.

Najlepszym rozwiązaniem będzie szampon na łuszczycę który jest naturalny, nie posiadający sztucznych składników, silikonów i barwników syntetycznych. Poleca się w szczególności szampon konopny, którego właściwości znane były przez wiele lat.

Jakie składniki rzeczywiście działają? – szampon konopny, a łuszczyca

Stosowanie naturalnych preparatów i wyciągów z roślin może przynieść zbawienne skutki na uszkodzoną i podrażnioną łuszczycą skórę głowy.

Szampon na łuszczycę musi zawierać ekstrakty roślinne, takie jak:

  • ekstrakt z dziegcia brzozowego, który ma działanie przeciwzapalne, jednocześnie okażą i złuszcza skórę głowy.
  • oleje, ponieważ są preparatami zmiękczającymi i głęboko nawilżającymi
  • kwasy: octowe, salicylowe, cytrynowe – rozpulchniające naskórek, normalizujące ogólną kondycję głowy

Skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie wyciągu z nasion konopnych. Łagodzi świąd i minimalizuje wydzielanie łoju.

Jak długo trzeba używać, aby dostrzec efekty?

Kluczem do ujrzenia efektów stosowania preparatów jest regularność. Szampon na łuszczycę traktujmy jak zwykły szampon do głowy, myjąc je w regularnych odstępach czasowych, nie codziennie. Efekty są uwarunkowane stadium rozwoju dolegliwości, stopniem podrażnienia skóry głowy oraz podatnością na składniki szamponu.

Skutki używania kosmetyku będą spotęgowane czesaniem włosów szczotką z naturalnego włosia, regularnym stosowaniem ziołowych maseczek i naparów roślinnych, rezygnacją z upięć i modelowania włosów silikonowymi kosmetykami.

Jak zapobiegać nawrotom choroby?

Gdy zobaczymy pierwsze zmiany, należy konsekwentnie kontynuować kurację. Nie wolno jej przerwać, ponieważ skutkuje to dużo poważniejszymi i bardziej obfitymi nawrotami. Podczas unormowania się sytuacji z łuszczycą na głowie, można stosować inny naturalny szampon, jednocześnie nie rezygnując ze specjalistycznego kosmetyku, aby cały czas dostarczać skórze odpowiednią dawkę składników aktywnych.

Podsumowanie – szampon na łuszczycę

Dobry szampon na łuszczycę musi zawierać w swoim składzie naturalne składniki, ponieważ tylko one nie podrażniają skóry głowy. Ponadto, aby kosmetyk zadziałał, trzeba bezwzględnie włączyć go do swojej pielęgnacji. Ważne jest także, aby nie przesadzać ze stosowaniem szamponu i myć włosy w takich odstępach jak zazwyczaj. Codziennie mycie skóry głowy nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ grozi przyzwyczajeniem włosów do codziennej dawki szamponu, a przez to do wydzielania dużej ilości sebum niezależnie od temperatury powietrza czy wykonywanych ćwiczeń fizycznych.