Zabudowa stoiska targowego – jak wybrać najlepszą?

Zabudowa stoiska targowego – jak wybrać najlepszą?

13 kwietnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Ciekawie zaprojektowana zabudowa stoiska targowego pozwala na skuteczne i łatwe dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Oryginalne i interesujące elementy powinny współgrać z konceptem marki. Jak wybrać te najlepsze? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając zabudowę stoiska targowego?

Aby zwrócić uwagę potencjalnego klienta należy postawić przede wszystkim na unikatowe i przyciągające wzrok rozwiązania. Tylko w ten sposób można odróżnić się na tle konkurencji, która stosuje przemyślane i pomysłowe idee. Jeśli nasza firma może sobie pozwolić na niewielką przestrzeń to nie warto jej wykorzystywać w maksymalnym stopniu. Należy zawsze pozostawić wolny obszar i w miarę możliwości podzielić stoisko na wyraźne strefy. W jednej powinna być ekspozycja reklamowa i informacyjna, a w drugiej miejsce w którym można odpocząć lub porozmawiać z klientem. Znaleźć się tam powinny przede wszystkim krzesła lub wygodne leżaki z nadrukiem reklamowym.

Czym się kierować wybierając elementy stanowiska na targach?

Wybierając elementy stoiska targowego należy kierować się tym, aby całość wyposażenia stanowiła jedną, spójną całość. Można to uzyskać dobierając meble i panele reklamowe w podobnej kolorystyce i stylu. Jeśli stawiamy na nowoczesny styl to warto zadbać o dobre oświetlenie. Z tego też powodu należy stworzyć własną instalację elektryczną, która będzie sprawnie ukryta między poszczególnymi elementami wyposażenia.

Warto zadbać o to, aby stanowisko było wyposażone w dużo miejsc do przechowywania niezbędnych rzeczy, które następnie pozwolą stworzyć odpowiednią atmosferę. Ciekawym pomysłem może być na przykład ultradźwiękowy dyfuzor, który rozpyla wybrany zapach. Innym rozwiązaniem są urządzenia wytwarzające delikatne dźwięki lub muzykę. Jeśli chcemy stosować te dodatki to warto dużo wcześniej pomyśleć o przygotowaniu odpowiednich elementów na ich przechowywanie.

Zabudowa modułowa lub indywidualna?

Zabudowa modułowa cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza ze względu na niską cenę oraz możliwość swobodnego doboru elementów w zależności od konkretnej okazji. Ogromną zaletą jest także łatwy montaż i demontaż, bez konieczności sięgania po specjalnego rodzaju narzędzia.

Jeśli zależy nam na indywidualnych rozwiązaniach i chcemy w znaczny sposób odróżnić się na tle konkurencji to warto zlecić przygotowanie oryginalnego stanowiska, specjalnie dopasowanego do konkretnego rozmiaru ekspozycji. Firmy takie jak na przykład https://exposystemy.pl zajmują się zarówno projektem, jak i wykonaniem zgodnie z wizją klienta.