Monitoring pożarowy – jak wybrać?

Monitoring pożarowy – jak wybrać?

6 kwietnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Usługa związana z monitoringiem pożarowym przeznaczona jest zarówno dla firm, jak i placówek oraz instytucji administracji publicznej. Korzystają z niej także osoby prywatne, które cenią sobie bezpieczeństwo we własnych obiektach. Jak wybrać dobrą firmę, która może zaoferować wysoką jakość tej usługi? Podpowiadamy.

Na czym polega monitorowanie pożarowe?

Monitoring pożarowy w Gdańsku lub w każdym innym mieście oparty jest o całodobową kontrolę. W razie uzasadnionej potrzeby na miejsce natychmiastowo wzywane są jednostki straży pożarnej. Usługa przydaje się zwłaszcza w zakładach produkcyjnych o dużym zagrożeniu pożarowym i pozwala spełnić wymagania ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Dużą korzyścią dla przedsiębiorcy jest zwłaszcza możliwość połączenia tej usługi z systemem sygnalizacji włamania oraz napadu. Tym samym dla obiektu może być zapewnione kompleksowe bezpieczeństwo. W razie awaryjnej sytuacji na miejscu może pojawić się także zmotoryzowany patrol interwencyjny. Pozwala to zminimalizować straty, zniechęcić potencjalnego włamywacza do jakichkolwiek działań, a tym samym w dłuższej perspektywie czasu zwiększa bezpieczeństwo obiektu.

Jak wybrać dobrą firmę oferującą monitorowanie pożarowe?

Poszukując firmy, która ma w swoich usługach monitorowanie pożarowe w Gdańsku lub w innym mieście należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej renomę. Dobre przedsiębiorstwo usługowe powinno być w stanie zaoferować także dodatkową ochronę. Na przykład może to być związane z ochroną mienia w postaci systemów alarmowych aktywnie monitorowanych przez centrum obsługi.

Warto zwrócić uwagę na kompleksowe doradztwo. Instalacja systemów monitorowania pożarowego to bardzo wymagające zadanie, które na początek zakłada przygotowanie projektu, a następnie jego realizację. Musi być on także zgodny z obecnymi wymaganiami prawnymi. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracowników oraz ochronę mienia to kluczowe znaczenia mają także certyfikowane urządzenia. Należy używać tylko tych, które dopuszczone do instalacji w systemach przeciwpożarowych.