Wyciąganie wgniotek – jak to robić prawidłowo?

Wyciąganie wgniotek – jak to robić prawidłowo?

21 czerwca 2022 0 przez redakcja serwisu

Wielu kierowców miało niefortunne doświadczenie z wgniecionymi drzwiami samochodowymi. Niektórzy padli ofiarą wandalizmu, a inni wjechali w coś podczas parkowania. Skutek takiego zajścia jest jeden – trzeba usunąć wgniecenie. Jak zrobić to prawidłowo?

Wyciąganie wgniotek – jak wygląda?

Usuwanie wgnieceń to proces, który wymaga dużych umiejętności i doświadczenia, a także odpowiednich narzędzi. Sam proces jest dość prosty. Polega na wyciągnięciu wgniecenia za pomocą narzędzia pneumatycznego i wciśnięciu go w kierunku przeciwnym do tego, w którym zostało wciśnięte. Tak właśnie wygląda wyciąganie wgniotek w Bielsku-Białej.

Proces jest prosty, jednak tylko wtedy, gdy wie się, co się robi. Dlatego w takich przypadkach lepiej zlecić wyciąganie wgniotek lub usuwanie wgnieceń bez lakierowania profesjonalistom.

Usuwanie wgnieceń – kiedy jest potrzebne?

Kiedy konieczne jest usuwanie wgnieceń w Skoczowie? Usuwanie wgnieceń jest prawie zawsze konieczne, gdy pojazd uległ wypadkowi. Istnieją jednak również inne sytuacje, w których może dojść do wgniecenia karoserii pojazdu.

Należy pamiętać, że bardzo małe wgniecenie można często pozostawić w spokoju, jeśli nie jest zbyt widoczne i nie powoduje żadnych problemów. Jeśli jednak wgniecenie jest na tyle duże lub głębokie, że spowodowało uszkodzenie lakieru, konieczna będzie profesjonalna naprawa.

Wyciąganie wgnieceń – ile to kosztuje?

Wgniecenia mogą się one przydarzyć nawet najbardziej ostrożnym kierowcom, a ich usuwanie bywa uciążliwe. Ceny za naprawę wgniecenia różnią się znacznie w zależności od regionu i warsztatu.

Usuwanie wgnieceń jest dość prostą procedurą, którą można wykonać w każdym garażu przy użyciu sprężarki powietrza i kilku podstawowych narzędzi. Proces polega na zastosowaniu ciepła i nacisku na wgnieciony obszar do momentu, aż metal powróci do swojego pierwotnego kształtu. Może to trwać od 15 minut do kilku godzin, w zależności od tego, jak głębokie było wgniecenie.