Sushi – co sprawia, że jest w Polsce tak bardzo popularne?

Sushi – co sprawia, że jest w Polsce tak bardzo popularne?

21 czerwca 2022 0 przez redakcja serwisu

Sushi to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych potraw na całej kuli ziemskiej, a ten fenomen nie ominął również Polski. Co sprawia, że sushi jest w naszym kraju tak popularne, skoro znacznie różni się od jedzenia, które na co dzień spożywamy?

​Sushi to świetne danie, kiedy poszukujemy różnorodności w kuchni

Nie będzie tajemnicą fakt, iż ogromnym atutem sushi Tychy jest jego unikalność pod kątem smakowym. Każdy bowiem przyzna, iż połączenie używane w przypadku tej potrawy nie jest najczęściej spotykaną kombinacją – ryż, warzywa, surowa ryba oraz liście wodorostów, w które owija się wspomniane składniki dają razem wyjątkowe doznania smakowe. Wiele osób w sushi się wręcz zakochuje, innych zaś taki smak całkowicie odrzuca. Niezależnie jednak od tego, po której stronie barykady ktoś się znajduje, musi szczerze przyznać, iż sam smak sushi różni się znacznie od jakiejkolwiek innej potrawy w kuchni światowej.

​Sushi i jego aspekty zdrowotne

Wiele potraw, które powszechnie uważane są za szalenie popularne na całym świecie, mają często jedną, dość poważną zaletę – są dość kaloryczne i niezdrowe. Pizza, kebab, burgery, hot-dogi – niestety wszystkie te dania, mimo że naprawdę są pyszne, nie działają zbyt dobrze na nasz organizm. Jak zaś ta kwestia wygląda w przypadku sushi? Okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie! Sushi zawiera sobie naprawdę sporą dawkę białka i węglowodanów, sporo soli mineralnych, a także witamin z grup A, B, C, D oraz E.

​Sushi – świetna potrawa dla osób na diecie

Sam fakt, iż sushi posiada tyle wartościowych składników, działa dobrze na fakt jego spożywania. Co jednak z osobami na diecie? W tym przypadku sushi również może bardzo pomóc. Jest to danie małokaloryczne i lekkostrawne, zawierające dużo zdrowych składników, jak choćby kwasy omega-3 i omega-6, a także możliwe do przygotowania w wariancie bezglutenowym. Biorąc więc pod uwagę wszystkie te powyższe czynniki możemy śmiało więc stwierdzić, iż sushi może zostać bez problemu nazwane daniem fit!