Siatki ocynkowane – skuteczna ochrona przed korozją

Siatki ocynkowane – skuteczna ochrona przed korozją

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Siatki stalowe bez poddania ich procesom antykorozyjnym narażone są na szybkie niszczenie. Aby posłużyły na długi czas, warto wybrać te, które wykończone są za pomocą techniki ocynkowania. Czym charakteryzują się siatki stalowe ocynkowane? Jakie mają one zastosowanie?

Kiedy warto wybrać stalowe siatki ocynkowane?

Do produkcji siatek stosowany jest drut stalowy. Bez odpowiedniego zabezpieczenia jest on jednak narażony na niszczenie na skutek korozji. Korodowanie powstające na skutek działania powietrza i wilgoci powoduje osłabienie stali i w ten sposób niszczenie siatek.

Aby zapobiegać korodowaniu, stosowane są specjalne techniki antykorozyjne. Najczęściej stosowaną jest cynkowanie, które polega na pokrywaniu metalu warstwą cynku odpornego na korozję. Wobec tego siatki stalowe ocynkowane – https://sitodrut.com.pl/siatki-stalowe-ocynkowane/ mogą posłużyć na długi czas, ponieważ są wysoce odporne na rdzę.

Siatki ocynkowane mają wszechstronne zastosowanie i są one używane w wielu miejscach – na zewnątrz i we wnętrzach. Dzięki temu, że występują one w wielu wariantach do wyboru, można także dopasować je indywidualnie do konkretnego przeznaczenia, aby mogły one skutecznie spełniać swoją funkcję.

Rodzaje siatek stalowych ocynkowanych

Do kategorii jak siatki stalowe ocynkowane zaliczane są różne typy siatek pod kątem metody ich produkcji oraz ich wymiarów.

Bardzo często wykorzystuje się siatki ocynkowane plecione i tkane. Mogą być one również karbowane, krepowane, dzięki czemu uzyskują falowaną strukturę. Ponadto używane są siatki stalowe ocynkowane zgrzewane, które powstają przez zgrzewanie umieszczonych na sobie elementów.

Siatki stalowe produkowane są jako siatki w arkuszach oraz jako siatki w rolce. Występują w różnych szerokościach i wysokościach. Dobiera się je również pod względem wielkości oraz kształtu oczka i grubości drutu, z którego są one wykonane.

Gdzie stosuje się siatki stalowe ocynkowane?

Ze względu na swoją różnorodność siatki stalowe ocynkowane są dostępne w wielu wariantach, dlatego mogą być też wykorzystane podczas realizacji wielu projektów i inwestycji.

Siatki stalowe używane są między innymi do przygotowywania ażurowych ogrodzeń, balustrad, ścian. Dobrze sprawdzają się do wykonania koszów czy klatek. Skutecznie zabezpieczają maszyny i inne przestrzenie przed niepowołanym dostępem.

Znalazły one też zastosowanie do wykonania sit i filtrów – stosuje się wtedy odpowiednie siatki o konkretnych rozmiarach oczek.

Więcej informacji o siatkach stalowych ocynkowanych można uzyskać na stronach internetowych ich producentów.