Adwokat dla firmy – kiedy korzystać z usług prawnych dla biznesu?

Adwokat dla firmy – kiedy korzystać z usług prawnych dla biznesu?

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Każdy przedsiębiorca musi pamiętać o tym, by poruszać się w konkretnych ramach prawnych podczas prowadzenia swojej działalności. Wtedy, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skorzystać z pomocy prawnej. Kiedy skorzystać z usług prawnych dla biznesu?

Stała obsługa prawna czy usługi jednorazowe?

Przedsiębiorcy mogą obecnie korzystać z usług prawnych w dwóch wariantach – jako stała obsługa prawna lub też jako usługi jednorazowe, które wybierane są wtedy, gdy są potrzebne.

Stała obsługa prawna to atrakcyjny wybór wtedy, gdy firma potrzebuje ciągłego wsparcia ze strony prawników. Zawierana jest w formie umowy, która obejmuje konkretny zakres usług. Za stałą obsługę prawną najczęściej płaci się abonament lub można od razu pokryć koszty z góry na dany okres.

Usługi jednorazowe to rozwiązanie popularne wśród firm, które sporadycznie korzystają z pomocy prawnej. W tym przypadku jest to także korzystniejsza cenowo opcja.

Usługi prawne dla firm – zakres oferty

Kancelarie prawne mogą zapewnić klientom biznesowym kompleksową obsługę związaną z różnymi dziedzinami prawa dotyczącymi prowadzenia firmy. Wśród najczęściej wybieranych usług znajdują się między innymi:

  • Udzielanie porad prawnych – kancelaria doradzi w różnych sprawach, między innymi dotyczących prawa gospodarczego, prawa pracy, prawa administracyjnego, prawa cywilnego czy windykacji należności.

  • Przygotowywanie pism na zlecenie – w kancelarii prawnej można zamówić różne rodzaje pism, na przykład mogą być to umowy, regulaminu, statuty, pisma przedprocesowe oraz procesowe.

  • Opiniowanie umów – dzięki tej usłudze można dowiedzieć się, czy umowa jest skonstruowana prawidłowo i nie zawiera klauzul niedozwolonych.

  • Reprezentacja w urzędach oraz w sądach – prawnik występuje wtedy w imieniu swojego klienta podczas załatwiania spraw urzędowych, rozpraw sądowych.

  • Uczestnictwo w negocjacjach – prawnik pomaga swojemu klientowi w prowadzeniu negocjacji.

Profesjonalni adwokaci Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ – więcej informacji o ofertach kancelarii prawnych oferujących usługi dla biznesu można znaleźć już teraz online.

Dobra kancelaria prawna dla firmy – jak ją wybrać?

Wybierając odpowiednią kancelarię prawną dla firmy, warto zawsze zapoznać się bliżej z jej ofertą, doświadczeniem oraz z opiniami, jakie uzyskała ona od klientów.

Dzięki temu można dobrać takiego prawnika, który będzie w stanie skutecznie reprezentować interesy firmy i dzięki temu pomóc jej w zróżnicowanych sytuacjach, gdy pojawia się konieczność sięgnięcia po profesjonalną i kompleksową pomoc prawną.