Posadzki anhydrytowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Posadzki anhydrytowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

23 sierpnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Posadzki anhydrytowe są w stanie się pomiędzy sobą różnić. Sprawdź, o jakich kwestiach należy pamiętać, gdy szykujemy się do ich zakupu.

Posadzki anhydrytowe – czym one właściwie są?

Kwestia budowy domu zawsze jest naprawdę czasochłonna, lecz nie jest to niczym nowym. Zawsze będziemy starali się dopilnować wszystkich kwestii, dzięki którym nasze nowe cztery ściany będą dokładnie takie, jakie sobie tego wymarzymy. Sprawia to oczywiście, że staramy się również wybierać materiały, które możliwie najlepiej będą odpowiadały naszym potrzebom oraz wymaganiom. W tym przypadku zdecydowanie warto przyjrzeć się takim produktom, jak posadzki anhydrytowe. Jest to specjalny rodzaj podkładu, który wykonywany jest z użyciem odwodnionego gipsu oraz uzupełniony przez upłynniacze oraz wypełniacze. Posiada on szereg zalet, które wyróżniają go na tle na przykład posadzki cementowej, lecz trzeba również mieć z tyłu głowy jest pewne ograniczenia, które sprawiają, iż taki wyrób nie sprawdzi się w każdym zastosowaniu.

Posadzki anhydrytowe – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Jeżeli chodzi o posadzki anhydrytowe, ich wybór jest naprawdę ważny – bardzo często będą one współpracować bowiem z ogrzewaniem podłogowym, produkowanym na przykład przez firmę Termolit, a to sprawia, iż muszą mieć one konkretne parametry. Nie będziemy wgłębiali się teraz w mocno techniczne znaczenia oznaczeń. Warto jednak pamiętać, iż dobrej jakości posadzka anhydrytowa powinna posiadać wytrzymałość na zginanie na poziomie nie mniejszym niż F5 oraz wytrzymałość na ściskanie na poziomie minimum C25. Wytrzymałość na zrywanie powinna zaś być większa niż 1,5 megapaskala.

Posadzki anhydrytowe – jak się w nie zaopatrzyć i jak je wykonać?

Tworzenie posadzki anhydrytowej to nie zadanie dla jednej osoby – warto jest zlecić je profesjonalistom, którzy nie tylko będą w stanie wybrać odpowiednie spoiwo pod nasze potrzeby, ale również szybko, sprawnie i bezpiecznie wyłożyć posadzkę i przygotować ją do dalszych działań.