Siwe włosy co robić?

Siwe włosy co robić?

25 sierpnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Niedługo zmieniasz stan cywilny, szykujesz weselny garnitur, ale martwi Cię kondycja Twoich włosów, a raczej ich nadmierne siwienie? Boisz się, że wypadniesz przy swojej wybrance jako dwukrotnie starszy? Spokojna głowa – wiemy jak zatuszować siwe włosy, by zachować młodzieńczą aurę i dobre samopoczucie. Z nami dowiesz się, jak ukryć siwe włosy na bardzo długo i jak siwe włosy u mężczyzn wyeliminować można za pomocą kilku prostych tricków. Zaczynamy program odnowy!

Siwe włosy w młodym wieku – dlaczego?

Siwienie w młodym wieku nie jest niczym dziwnym, uskarża się na nie coraz więcej mężczyzn w przedziale 30 – 35 lat. O ile mamy w rodzinie przedstawicieli, którzy wcześnie zyskali szpakowate kosmyki, zawsze możemy zwalić wszystko na genetykę. W wielu przypadkach siwe włosy mogą sygnalizować zmiany zachodzące w naszym organizmie – zmiany w jelitach, układzie nerwowym, zmiany dermatologiczne. Jeśli postępujące siwienie włosów niepokoi nas coraz bardziej – nie zaszkodzi udać się na gruntowne badania do lekarza. Być może będzie konieczne przypisanie specjalnych leków. Siwienie włosów zdaniem wielu lekarzy często spowodowane jest brakiem witaminy B12 oraz postępującym bielactwem. Tymczasem, skupmy się na tym, jak zamaskować siwe włosy od strony kosmetycznej.

siwe wlosy

Co jest dobre na siwe włosy w XXI wieku?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu trudno było sobie wyobrazić, że siwe włosy u mężczyzn mogą zostać zredukowane za pomocą naturalnych środków. Dziś jest to już absolutnie możliwe i chętnie wykorzystywane. Markowy płyn na siwe włosy jest produktem niezwykle poręcznym i wydajnym. Już niewielka ilość naniesiona u nasady włosów pozwala na pokrycie całej głowy specyficzną mieszanką o mocnym aromacie ziół. Bogata, żelowa struktura przenika przez warstwy włosów aż po same końce. Już w czasie aplikowania siwe włosy zmieniają swój kolor, ale nie jest to barwa ostateczna. Optymalny efekt działania zauważymy po około 3 tygodniach.

Czy odsiwiacze są skuteczne tak, jak się o nich pisze na blogach? Tak, ale przy ich stosowaniu trzeba być konsekwentnym, zwłaszcza na początku. Przeznaczone są do regularnego stosowania. Jeśli po 3 tygodniach zakończymy pierwszą kurację, podczas dalszych możemy używać preparat na siwe włosy nieco rzadziej, nie codziennie, ale już co kilka dni.

Jaki kolor na siwe włosy wybrać z bogatej gamy odsiwiaczy?

Musi być on jak najbardziej zbliżony do naturalnego – wtedy prezentuje się najlepiej. Zbyt ciemny lub zbyt jasny odsiwiacz na siwe włosy może pozostawić efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru właściwego środka odsiwiającego – zawsze można o poradę zapytać zaprzyjaźnionego fryzjera. Jeśli nie chcemy przeprowadzać kuracji metodą typowo domową, możemy poprosić o fachowe odsiwianie włosów w salonie – tam jak najbardziej przeprowadza się tego typu kuracje. Sprawdzony preparat na siwe włosy pomaga zarówno mężczyznom jak i kobietom. Zapewnia trwałość koloru, po jego zastosowaniu można modelować fryzurę przy użyciu ulubionych kosmetyków do pielęgnacji.

Więcej na: http://gr-7.eu/