Pojemniki na gruz – czym kierować się przy ich wyborze?

Pojemniki na gruz – czym kierować się przy ich wyborze?

22 sierpnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Odpady takie jak na przykład gruz, tynk i inne odpady budowlane muszą być odpowiednio utylizowane. Wyrzucenie ich do zwykłego kosza na śmieci jest po prostu zakazane dlatego podczas każdej budowy, czy remontu trzeba zadbać o wywóz odpadów. Pomóc w tym mogą pojemniki na gruz. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

W jaki sposób można przeprowadzić wywóz gruzu?

Wywozu gruzu można dokonać na trzy sposoby i pojemniki na gruz są zaledwie jednym z nich. Czysto teoretycznie najtańsze zajęcie się samodzielnie wywozem gruzu i dostarczenie go do PSZOKu. Jest to Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wymaga to jednak bardzo pojemnego auta lub wielu kursów do takiego punktu.

Inny sposób to zapłacenie firmie za przyjechanie na miejsce remontu lub budowy po jej zakończeniu, by sama zajęła się załadunkiem oraz wywozem gruzu. Znacznie prostsze i tańsze jest jednak wynajęcie pojemnika na gruz od firmy, której specjalizacją jest kontenerowy wywóz odpadów.

Jak działa wynajem pojemnika na gruz?

Wynajęcie pojemnika na gruz jest niezwykle proste. W tym celu należy skontaktować się z firmą, która prowadzi kontenerowy wywóz odpadów i wybrać odpowiedniej wielkości pojemnik. Może być nim na przykład big bag o pojemności 1 m3, lecz dostępne są też kontenery o pojemności rzędu nawet 34 metrów sześciennych. Po umówieniu wynajmu firma dostarcza na miejsce budowy lub remontu kontener na gruz i w czasie trwania budowy można do niego wrzucać odpady budowlane, które są przeznaczone do utylizacji w ten sam sposób co gruz.

Gdy pojemnik na gruz zostanie zapełniony wystarczy jedynie skontaktować się z firmą w sprawie jego odbioru. Wtedy pracownicy takiego przedsiębiorstwa, którzy dysponują specjalnym sprzętem do kontenerowego wywozu odpadów przyjadą na miejsce i odbiorą zapełniony pojemnik na gruz. Następnie zajmą sie oni za nas prawidłową utylizacją gruzu. W ten sposób nie będziemy musieli się martwić o utylizację odpadów budowlanych, gdyż zajmą się nią specjaliści.