Łodzie motorowe i zalety z ich posiadania

Łodzie motorowe i zalety z ich posiadania

15 kwietnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Osoby kochające przebywanie nad wodą szukając hobby lub sposobu na relaks mogą zastanawiać się nad zakupem łodzi motorowej. Jest to naprawdę ciekawa droga na odpoczynek, która co ważne jest dużo bardziej dostępna niż mogłoby się to wydawać. Jakie są więc zalety posiadania łodzi motorowej?

Co trzeba zrobić by posiadać łódź motorową?

Pierwszy krok to oczywiście pieniądze. Nie są one jednak tak wielkie jak mogłoby się wydawać i niezłą motorówkę można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jedne z lepszych budżetowych opcji to na przykład łodzie motorowe Bayliner. Są one w naprawdę rozsądnej cenie i poleca się je bardzo często jako dobre łodzie motorowe na start.

Kolejna dość ważna kwestia to uprawnienia lub ich brak. Wbrew powszechnemu przeświadczeniu nie trzeba posiadać patentu na każdą łódź motorową. Sportowe łodzie motorowe przy Zalewie Zegrzyńskim, które są często używane to właśnie te nie wymagające posiadania patentu. By móc prowadzić motorówkę bez patentu musi ona spełniać jednak pewne warunki. Po pierwsze długość ich kadłuba może wynosić 11 metrów i mocy większej niż 10 KW, czyli 13,6 koni mechanicznych. Możliwe jest jednak sterowanie łodzią o mocy do 75 KW, lecz wtedy musi ona mieć blokadę maksymalnej prędkości na poziomie 15 km/h, a długość kadłuba może wynosić do 13 m.

Co daje posiadanie łodzi motorowej?

Posiadanie i korzystanie z łodzi motorowej to przede wszystkim świetna zabawa i genialny sposób na spędzenie wolnego czasu. Inwestując w konstrukcję taką jak na przykład houseboat można pozwolić sobie na spędzenie weekendu na wodzie z dala od obowiązków, czy innych osób. Dodatkowo dzięki przebywaniu na łodzi można poczuć bliskość natury i odpoczywać nad wodą.

Nie ma co się oszukiwać i trzeba też przyznać, że posiadanie łodzi motorowej to też pewien sposób na pokazanie swojego statusu i majątku. O ile nie są one tak drogie jak ludziom się to często wydaje, tak wciąż mają one swój prestiż i dzięki nim można komuś zaimponować.