Ławka do ogrodu – jaką kupić? Przegląd modeli i materiałów

Ławka do ogrodu – jaką kupić? Przegląd modeli i materiałów

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Ławki to jedne z najczęściej kupowanych mebli ogrodowych. Doskonale nadają się do ustawienia na tarasie lub też pod drzewem, by wypocząć podczas słonecznych i ciepłych dni na świeżym powietrzu. Jak wybrać najlepszą ławę ogrodową? Sprawdź najważniejsze informacje!

Jak wybrać najlepszą ławkę ogrodową?

Wybierając ławkę do ogrodu, trzeba będzie uwzględnić wtedy szereg czynników, by mebel ten był w stanie zapewnić oczekiwany komfort i funkcjonalność.

Dobierając ławkę ogrodową, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

  • styl ławki – powinien być on dopasowany do stylu ogrodu

  • materiał ławki – określone typy materiałów są w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi

  • wymiary ławki – powinny być dopasowane do miejsca jej ustawienia oraz do liczby osób, które mają z niej korzystać

Style ławek ogrodowych

Obecnie w sprzedaży można znaleźć ławki ogrodowe w tradycyjnych i nowoczesnych wariantach, więc można dobrać je do każdego ogrodu pod kątem jego wglądu.

Tradycyjna ławka ogrodowa najczęściej wykonana jest z drewna, często łączonego z metalem. Misternie kute detale nadają jej romantyczny wygląd. Popularne są także ławki ogrodowe drewniane Haste wykonane z bali, które nadają się do rustykalnych ogrodów.

Z kolei nowoczesne przestrzenie doskonale prezentują się z ławkami wykonanymi w całości z metalu, w prostych wzorach, bez zbędnych ozdobników. Również mogą być to ławki ogrodowe drewniane o minimalistycznej konstrukcji. Dobrze sprawdzą się też ławki z technorattanu, który jest tworzywem sztucznym imitującym naturalny rattan.

Ławki ogrodowe – jakie są najtrwalsze?

Wybierając ławkę do ogrodu, warto zwrócić szczególną uwagę na trwałość materiału. Ma ona w szczególne znaczenie wtedy, gdy ławka ma być umieszczona na zewnątrz i wystawiona na czynniki pogodowe.

Wśród najtrwalszych ławek znajdują się te wykonane z metalu oraz z tworzywa sztucznego. Warto wtedy wybrać ławkę wykonaną z metalu ocynkowanego, poddanego malowaniu proszkowemu, które zabezpiecza przed korozją.

Gdy natomiast chodzi o ławki ogrodowe drewniane, najlepiej poszukiwać modeli impregnowanych, a także pamiętać o tym, by ławkę samodzielnie impregnować co jakiś czas, by wydłużyć jej odporność.

Gdzie kupić ławkę do ogrodu?

Trwałe i stylowe ławki ogrodowe drewniane, z metalu, technorattanu można obecnie zakupić w wielu sklepach. Najszersza gama produktów czeka na kupujących w sklepach specjalizujących się w sprzedaży mebli ogrodowych.

Obecnie ławki i inne meble ogrodowe mogą być także zamawiane za pośrednictwem internetu.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com