Zmywarki tunelowe – wydajne zmywanie w lokalu gastronomicznym

Zmywarki tunelowe – wydajne zmywanie w lokalu gastronomicznym

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Wydajne zmywanie w gastronomii wymaga zastosowania odpowiednich zmywarek. Wtedy, gdy ważna jest szybkość i dokładność mycia naczyń, sprawdzają się zmywarki gastronomiczne tunelowe.

Jak działają zmywarki tunelowe dla gastronomii?

Zmywarki pozwalają na mycie naczyń bez konieczności robienia tego ręcznie. Właśnie dlatego urządzenia te znalazły szerokie zastosowanie w lokalach gastronomicznych, gdzie naczynia zmywa się na okrągło.

Dla gastronomii przeznaczone są jednak inne rodzaje zmywarek niż dla domu. Wyróżniają się one przede wszystkim o wiele wyższą wydajnością oraz skutecznie radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami.

Do kategorii zmywarek gastronomicznych zaliczane są także zmywarki gastronomiczne tunelowe. To urządzenia, które wyposażone są w specjalną komorę, przez którą przejeżdżają naczynia umieszczane w koszach. Wewnątrz komory są one poddawane intensywnemu zmywaniu z użyciem wody pod ciśnieniem oraz środków zmywających. Zmywanie odbywa się przy tym bardzo szybko i od razu po zakończeniu zmywania naczynia są gotowe do użytkowania.

Zmywarki gastronomiczne tunelowe – kiedy warto?

Ze względu na swoją budowę oraz sposób pracy zmywarki gastronomiczne tunelowe polecane są przede wszystkim do zmywania naczyń tam, gdzie należy robić to bardzo szybko i wydajnie.

Warto też pamiętać, że zmywarki gastronomiczne tunelowe zajmują dość dużo miejsca, dlatego do ich ustawienia konieczne będzie wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni. Stąd też nie sprawdzają się one w bardzo małych lokalach.

Wobec tego zmywarki tunelowe będą najlepszym zakupem tam, gdzie korzystanie z tego rodzaju urządzenia będzie po prostu najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Z tego względu polecane są one między innymi do dużych restauracji czy stołówek.

Ile kosztują zmywarki gastronomiczne tunelowe?

Koszty związane z zakupieniem zmywarki gastronomicznej tunelowej są zróżnicowane i zależne od wybranego modelu oraz od jego funkcji.

Najczęściej zmywarki gastronomiczne tunelowe nowe kosztują około 45-100 tysięcy złotych, dlatego też jest to dość wysoki wydatek.

Warto wskazać, że urządzenia gastronomiczne mogą być również leasingowane, co pozwala na wyposażenie lokalu w przystępnej cenie.

Gdzie kupić zmywarkę tunelową do lokalu gastronomicznego?

Obecnie urządzenia jak zmywarki gastronomiczne tunelowe w szerokim wyborze oferowane są przede wszystkim w sklepach gastronomicznych. Można zakupić w nich wszystko, co potrzebne jest do lokalu gastronomicznego.

Zamówienia na zmywarki można również składać w sklepach gastronomicznych działających online.

HYBRYDA ALEKSANDRA GÓRALCZYK

https://hybryda-gastro.pl

TEL: 32 418-72-55

E-MAIL: biuro@hybryda-gastro.pl

NIP: 6312312497, REGON: 241677598

ul. Stanisława Kunickiego 14, 44-100 Gliwice