Jakich składników nie powinno być w mokrej karmie dla kota?

Jakich składników nie powinno być w mokrej karmie dla kota?

11 stycznia 2022 0 przez redakcja serwisu

Sklepy z akcesoriami dla zwierząt oferują szeroką gamę mokrych karm dla kotów. Różnorodne smaki, konsystencje i marki mogą utrudnić wybór najlepszego produktu dla naszego pupila. By wybrać dobrej jakości mokrą karmę dla kota, najlepiej patrzeć na jej skład. Oto przegląd składników, które nie powinny się w niej znaleźć.

Zanim przejdziemy do listy składników, które nie powinny znaleźć się w dobrej jakości karmie dla kota, zacznijmy od wymienienia tych substancji, które są w niej jak najbardziej pożądane.

Podstawą każdej dobrej, mokrej karmy dla kota jest oczywiście mięso. Sprawdzajcie czy występuje ono przede wszystkim w formie mięsa mięśniowego i podrobów, gdyż te elementy są dla zwierzaka najbardziej wartościowe. Równie ważnym składnikiem jest tauryna, aminokwas, którego organizm kota nie produkuje samodzielnie i trzeba go dostarczyć wraz z pożywieniem.

Warto także, by karma dla kota, była wzbogacona o kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzące z olejów rybich, a także o witaminy i minerały.

Skoro już wiecie, jakie składniki powinny się z naleźć w karmie, przedstawmy teraz listę substancji całkowicie zbędnych.

Węglowodany i zboża

Dieta kota nie powinna zawierać węglowodanów ani zbóż. Jego organizm po prostu nie potrzebuje tych substancji. Niektórzy producenci stosują zboża jak wypełniacze, jednak znajdziemy je wyłącznie w mokrych karmach niskiej jakości. Wysoka zawartość węglowodanów może powodować u zwierzęcia tycie, dlatego omijajcie tego rodzaju produkty szerokim łukiem.

Produkty pochodzenia zwierzęcego

W tej kategorii zawiera się wszystko co pochodzi od zwierząt ale nie jest mięsem, czyli pióra, rogi, kopyta itp. Te składniki stanowią tani wypełniacz dla karm dla zwierząt, a nie posiadają żadnej wartości odżywczej dla Twojego pupila.

Wśród zbędnych produktów pochodzenia zwierzęcego znajduje się też mleko i wszelkie jego przetwory. Wbrew powszechnym mitom, dorosłemu kotu nie należy podawać mleka pod żadną postacią.

Sztuczne dodatki

Mokra karma dla kota nie powinna również zawierać konserwantów, sztucznych barwników i zapachów, a także cukru w każdej postaci.

Jeśli na co dzień dbasz, by na Twoim talerzu pojawiały się zdrowe, naturalne produkty, to warto też zatroszczyć się, by Twój kot mógł spożywać jedzenie pozbawione chemii.

Skoro już wiecie, na co zwrócić uwagę, wybierając mokrą karmę dla kota, zapraszamy do sklepu z akcesoriami dla zwierząt Wyspazwierzat.pl, gdzie znajdziecie bogaty wybór dobrej jakości produktów.

Sprawdź także Ranking karm suchych dla kota!