Dekoracje na imprezy — gdzie szukać inspiracji?

Dekoracje na imprezy — gdzie szukać inspiracji?

23 grudnia 2021 0 przez redakcja serwisu

Walentynki, Sylwester zbliżające się 18 urodziny a może inna okazja? Organizowanie przyjęć często nie jest łatwe, ponieważ musimy nie tylko wybrać odpowiednie miejsce, catering i muzykę, ale również dekoracje. Obecnie bardzo często wyprawiane są imprezy tematyczne, których motywem przewodnim jest jakaś postać, film, wydarzenie lub epoka. Gdzie szukać takich inspiracji? Podpowiadamy.

Dekoracje na 18 urodziny

18 urodziny to dla wielu osób wielkie święto, podczas którego wraz z rodziną lub przyjaciółmi wspólnie celebrują przejście do świata dorosłych. Dlatego wybór dekoracji na to przyjęcie powinien być przemyślany i odpowiednio dobrany. Najlepiej wybrać motyw przewodni takiej imprezy. Tutaj przeszkodę stanowi jedynie wyobraźnia organizatorów — mogą to być np. lata 20. lub motyw filmowy. Organizując takie przyjęcie, należy najpierw zebrać wszystkie pomysły i motywy. Skarbnicą inspiracji może być Pinterest, Instagram oraz inne portale. Kiedy już zdecydujemy się na jakiś motyw, warto zadbać o to, aby dekoracje i realizacja całości pomysłu była jak najlepsza.

Już zaproszenia powinny informować o motywie zabawy i do niej nawiązywać. Następnie należy dobrać odpowiednie dekoracje. Szczególnie popularne są balony na 18 urodziny, które mogą mieć różne kształty, m.in. liter, lub cyfr. Do wyboru mamy ich niezliczoną ilość wzorów i kolorów. Takie balony najlepiej wypełnić helem, dzięki czemu będą się unosić pod sufitem. Pozostałe dekoracje na 18 takie jak kubeczki, talerzyki czy miseczki oraz serwetki również powinny być dobrane tematycznie i kolorystycznie. Nie zapomnijmy również o girlandach, rozetach czy konfetti. Tak naprawdę kryteria te mogą być zastosowane również do innych imprez takich jak Baby Shower czy Sylwester.

Dekoracje walentynkowe

Dekoracje walentynkowe powinny być utrzymane w kolorze czerwieni oraz różu. Najlepiej we wszystkich możliwych ich odcieniach. Można również wykorzystać dodatki w innych barwach takich jak złoto czy biel. Kopalnią pomysłów i inspiracji na to święto jest Pinterest i różne serwisy internetowe. Z pewnością świetnie będą prezentowały się balony wypełnione helem w kształcie serca oraz czerwone i różowe girlandy. Nie można zapominać również o świeczkach. Warto oświetlić nimi trasę do miejsca, w którym będzie odbywała się impreza. Z kolei wykorzystując płatki róż lub konfetti warto wyścielić ścieżkę do miejsca imprezy. Taka dekoracja z pewnością zrobi wrażenie.

Dekoracje sylwestrowe

W przypadku dekoracji sylwestrowych obowiązują takie same zasady jak przy organizacji przyjęcia na 18 urodziny. Warto wybrać motyw imprezy i do niego dobrać odpowiednie dekoracje, takie jak balony, konfetti czy girlandy oraz papierową zastawę stołową. Jeśli jednak nie mamy żadnego pomysłu lub dysponujemy skromnym budżetem, warto zdecydować się na balonowe cyfry w odcieniu złota, konfetti oraz na przykład maski weneckie dla gości.