Czy bez fachowca można szybko pomalować pokój? Zobacz 3 proste triki, jak to zrobić

Czy bez fachowca można szybko pomalować pokój? Zobacz 3 proste triki, jak to zrobić

14 stycznia 2022 0 przez redakcja serwisu

Szybka metamorfoza pomieszczenia to przeważnie zmiana kolorystyki ścian, paneli podłogowych oraz dodatków. Te trzy kwestie są niezwykle ważne, dzięki nim możemy całkowicie „odczarować” dane pomieszczenie, zwiększyć jego estetykę i funkcjonalność. Jak samemu szybko i skutecznie dokonać metamorfozy, aby nie stracić czasu, pieniędzy, zdrowia oraz osiągnąć zamierzony efekt? Oto 3 proste triki, dzięki którym zadanie będzie możliwe do wykonania.


Remont pomieszczenia, które już tego wymaga, zdecydowanie nie musi być trudny oraz przekraczać naszych umiejętności, a także założonego budżetu. Odnowienie jednego pomieszczenia, nawet w sytuacji, gdy mamy do dyspozycji tylko jedną parę rąk, bądź wyłącznie jedną dodatkową osobę, jest jak najbardziej możliwe. Kluczem do sukcesu jest to, aby w miarę rozsądnie określić własne oczekiwania, zaplanować zakup materiałów, cały proces remontowy. Wtedy na pewno nic nas nie zaskoczy. O czym powinniśmy pamiętać?

Przygotuj wszystko odpowiednio wcześnie

Dobra organizacja to podstawa. Powinniśmy o nią zadbać. Jeżeli chcemy, aby cały remont pomieszczenia był wykonany w ciągu weekendu (często włączając w to również piątkowe popołudnie), powinniśmy wcześniej zadbać o to, aby:

– kupić i przywieść wszystkie niezbędne materiały,
– skompletować wszystkie niezbędne narzędzia i elektronarzędzia,
– zdemontować kontakty, oświetlenie, okleić okna i wszystko to, czego nie chcemy zniszczyć,
– wcześniej wynieść z pomieszczenia to, co będzie przeszkadzało lub co chcemy wyrzucić.

Kupno dobrych materiałów

Nie musimy kupować wyłącznie najdroższych materiałów, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że lepsze gładzie, farby, podkłady, panele, jak również narzędzia i elektronarzędzia, zdecydowanie ułatwiają pracę, sprawiają, że przebiega ona szybciej, nie męczymy się, jesteśmy bardziej zadowoleni. Osiągniemy również lepszy efekt.

Brak pracy „na skróty”

Bardzo często wykonując prace remontowe, omijamy pewne etapy, np. gruntowanie, przez co możemy mieć później bardzo duże problemy, np. wynikające z odpadania farby i tynku od ścian, złym rozprowadzeniu farby, nieodpowiedniej sile krycia. Chcąc osiągnąć dobry efekt, nie powinniśmy się spieszyć, powinniśmy używać narzędzi oraz materiałów dokładnie tak, jak zalecają to producenci materiałów. Również ważnym aspektem pracy jest stosowanie przerw w pracy, dzięki którym możliwe będzie to, aby gładzie, tynki czy farby dobrze wyschły.