Inwestowanie w Litecoin

Inwestowanie w Litecoin

26 lutego 2021 0 przez redakcja serwisu

Spośród kilku tysięcy kryptowalut, przynoszących inwestorom zyski, z kilku przyczyn na szczególną uwagę handlujących zasługuje Litecoin. To projekt dedykowany inwestorom, których interesują krótkoterminowe zyski.

Historia Litecoina i jego zakup

Litecoin to cyfrowy pieniądz który wykorzystuje technologię blockhain. Podobnie jak Bitcoin nie posiada emitenta centralnego. Kryptowaluta jest jedną z najstarszych, a powstała za sprawą pochodzącego z wybrzeża Kości Słoniowej programisty Charliego Lee, będącego wcześniej pracownikiem Google, a następnie współpracownikiem dużej giełdy kryptowalut Coinbase.

LTC działa w systemie peer-to-peer, i podobnie jak niektóre inne kryptowaluty bazuje na kodzie źródłowym bitcoina. Litecoin powstał w celu obniżenia kosztów transakcyjnych, a także zwiększenia efektywności w trakcie codziennego użytku. Proces wydobycia LTC przebiega szybko a limit monet przewyższa ten, który ma miejsce w przypadku Bitcoina. Pozwala to na szybsze dokonywanie transakcji które są też tańsze ale mają mniejszy wolumen. Litecoin wykorzystywany jest jako narzędzie inwestycyjne, ale służy także do rozliczeń biznesowych.

Każdy Litecoin dzieli się na 100 milionów jednostek. Dokonywanie zakupu Litecoina najczęściej realizowany jest na parze walutowej z dolarem. Zakupu można dokonać u wielu różnych brokerów jak na przykład Binance czy KuCoin.

Litecoin – opinie i recenzje

Litecoin opinie wśród inwestorów ma bardzo dobre, zwłaszcza z powodu bardzo dużej szybkości transakcji oraz zysków na które można liczyć w krótkim czasie. Łatwy dostęp kryptowaluty oraz jego wciąż stosunkowo niska cena sprawiają, że wielu inwestorów zmierza w kierunku zakupu jak największych ilości Litecoina. Ilość brokerów, która oferuje obrót kryptowalutą LTC jest tak duża, że z łatwością można wybrać dla siebie dobre miejsce do handlu i w krótkim czasie osiągnąć zyski, które pozwolą również na zakup innych kryptowalut.

Opinie na forach mówią o tym, że cena Litecoina będzie systematycznie rosła. Inwestorzy spodziewają się dużych zysków i dzięki stabilności darzą tę kryptowalutę zaufaniem. Zaufanie do tej kryptowaluty zwiększa również fakt, że jego twórca jest znaną osobą publiczną, które cieszy się powszechnie rozpoznawalną. Litecoin, dzięki swojej popularności i dużym możliwościom które niesie, nazywany jest cyfrowym srebrem.

Osoby chcące zainwestować swoje oszczędności w Litecoin, lub też rozliczać się przy pomocy tego wirtualnego pieniądza, mają okazję zrobić to na jednej z giełd internetowych, oferujących inwestorom obrót kryptowalutami.