Designerskie tapety – modne wzory, klejenie, ceny

Designerskie tapety – modne wzory, klejenie, ceny

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Chcesz nadać wnętrzom w swoim domu efektowny wygląd bez wysiłku? Pomyśl o zakupieniu designerskich tapet. Jakie wzory są obecnie najmodniejsze? Gdzie i jak kleić tapety? W jakich cenach można je kupić?

Modne tapety do wnętrz – przegląd wzorów

Jeżeli chcesz zdecydować się na designerskie tapety – https://designd10.pl/tapety warto na początku zapoznać się z różnymi propozycjami producentów i dopasować wzór do aranżacji wnętrza oraz do swojego gustu.

Wśród najczęściej wybieranych wzorów tapet znajdują się przede wszystkim:

  • Tapety botaniczne – z tradycyjnymi motywami kwiatowymi, egzotycznymi liśćmi i kwiatami,

  • Tapety geometryczne – z prostymi, ale efektownymi wzorami, na przykład w pasy, trójkąty lub inne motywy geometryczne,

  • Tapety art-deco – efektowne tapety wyróżniające się eleganckim stylem retro, często zdobione złoceniami,

  • Fototapety – tapety z nadrukami w bardzo wysokiej jakości, które tworzą niebanalne kompozycje, na przykład prezentują widoki, zbliżenia,

  • Tapety z kolonialnymi wzorami – z motywami botanicznymi, w zgaszonych kolorach.

Więcej tapet w efektownych wzorach można znaleźć już teraz online na stronach internetowych sklepów, które prowadzą ich sprzedaż.

Gdzie warto zastosować designerskie tapety?

Najczęściej designerskie tapety są umieszczane tylko na wybranych ścianach, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrz i mogą nadać im modny wygląd.

Zazwyczaj designerskie tapety są klejone w salonach i w sypialniach, ale również świetnie prezentują się w holach i na korytarzach, klatkach schodowych czy w pokojach dziecięcych.

Warto pamiętać o tym, że tapety tego typu mogą być wykonane również w wariancie odpornym na ścieranie i zmywanie, dlatego są one wtedy zabezpieczone przed szybkim zniszczeniem. Wszelkie zabrudzenia można zmyć miękką ściereczką lub gąbką.

Jak kleić tapety – samemu czy z ekipą?

Samodzielne klejenie tapet nie jest skomplikowane, lecz wymaga czasu. Należy wtedy postępować zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi w instrukcji.

Można także skorzystać z pomocy ekip, które oferują usługi tapetowania. Koszty związane są z wielkością powierzchni, na której ma być naklejona tapeta.

Ile kosztują designerskie tapety?

Obecnie designerskie tapety są oferowane w wielu sklepach, dlatego przed zdecydowaniem się na zakup warto sprawdzić wiele propozycji i porównać je ze sobą.

Ceny rozpoczynają się od około 50 złotych za rolkę, natomiast dostępne są także tapety, gdzie koszt wynosi ponad 300 złotych za rolkę.

Zamówienia na designerskie tapety można składać obecnie w sklepach internetowych zajmujących się ich sprzedażą, ale również dostępne są one w wybranych sklepach działających stacjonarnie, gdzie można zobaczyć je na żywo.