Depilacja w gabinecie – jaką metodę wybrać?

Depilacja w gabinecie – jaką metodę wybrać?

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Niechcianych włosków z nóg, pach czy okolicy bikini można pozbyć się nie tylko w domu. Usługi w tym zakresie oferują również gabinety kosmetyczne i medycyny estetyczne. Jakie metody depilacji gabinetowej warto wziąć pod uwagę?

Depilacja – w domu czy w gabinecie?

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem, aby pozbyć się włosków z ciała oraz z twarzy, jest skorzystanie z metod domowych, na przykład z golenia, depilatora elektrycznego albo wosku. Jednak do dyspozycji są także metody gabinetowe, które nie tylko mogą być szybsze i wygodniejsze, ale również znacznie skuteczniejsze od depilacji w domu.

Gabinety kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej oferują obecnie swoim klientom dostęp do różnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Skierowane są one zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.

Metody depilacji gabinetowej

Dostępne w gabinetach metody depilacji to przede wszystkim:

1. Depilacja woskiem

Jest to metoda, która polega na wyrywaniu włosków z ich mieszków za pomocą wosku kładzionego na skórę. Wosk może być kładziony na zimno albo na gorąco. Następnie przykleja się do niego paski z tkaniny i odrywa je razem z włoskami.

Depilacja woskiem jest w stanie zapewnić gładkość skóry na około 3 tygodnie. Potem zabieg należy powtórzyć, by skóra była znów gładka.

2. Depilacja pastą cukrową

To metoda podobna do depilacji woskiem, ale zamiast niego stosowana jest specjalna pasta cukrowa.

Depilacja pastą cukrową uznawana jest często za delikatniejszą od depilacji woskiem, dlatego polecana jest dla osób z wrażliwą skórą. Czas utrzymywania się efektu jest podobny.

3. Depilacja laserowa

To jedna z najpopularniejszych metod gabinetowego usuwania włosków z praktycznie całego ciała oraz twarzy. Jej atutem jest trwałość, ponieważ pozwala ona na usunięcie niechcianego owłosienia na wiele lat. Wynika to z faktu działania depilacji laserowej, podczas której dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego, czyli struktury, która produkuje włosek.

Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie najlepszych efektów wtedy, gdy będzie wykonana w serii. Dla optymalnych efektów zaleca się depilowanie skóry od 3 do 5 razy. Potem, gdy zauważany jest odrost nielicznych włosków, wykonuje się zabiegi przypominające. Zabiegi są generalnie bezpieczne, lecz mają określone przeciwwskazania.

Skuteczna depilacja Gdynia – oferty zabiegów depilacji w powyższym zakresie dostępne są również w Gdyni. Dokładne informacje na ich temat można znaleźć już teraz na ich stronach internetowych, gdzie dostępne są dokładne dane dotyczące każdej z dostępnych metod oraz jej cen.