Kiedy warto kupić rolety antywłamaniowe?

Kiedy warto kupić rolety antywłamaniowe?

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Rolety okienne o właściwościach antywłamaniowych są obecnie zamawiane bardzo często. Kiedy warto się na nie zdecydować? Jak wybrać odpowiednie rolety antywłamaniowe?

  1. Rolety antywłamaniowe – jak działają?

Osłony okienne jak rolety antywłamaniowe ze względu na swoją wzmocnioną konstrukcję oraz zastosowane rozwiązania techniczne są w stanie zredukować ryzyko włamań do budynku, które odbywają się przez okna i drzwi balkonowe, tarasowe.

Warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze rolety antywłamaniowe nie są w stanie w 100% zabezpieczyć przed włamaniami. Mogą one jednak mieć funkcję prewencyjną i zabezpieczać przed próbami włamania. Ich konstrukcja może też znacznie wydłużyć czas przedostania się do budynku przez włamywaczy, a przez to mogą oni zaniechać dalszych prób.

Gdzie montowane są rolety antywłamaniowe?

Montaż rolet antywłamaniowych polega na umieszczeniu ich nad oknem, we wnęce okiennej albo na elewacji budynku.

Sposób montażu rolet antywłamaniowych zależny jest od etapu, na którym są one instalowane. W przypadku nowych budynków najczęściej wybierany jest montaż nad oknem, natomiast w istniejących już budynkach wykorzystuje się montaż we wnękach okiennych i na ścianach zewnętrznych budynku.

Rolety okienne antywłamaniowe – kiedy warto je kupić?

Na zakup rolet antywłamaniowych decydują się te osoby, którym zależy na skutecznej ochronie przed włamywaczami.

Warto podkreślić, że rolety antywłamaniowe będą doskonałym wyborem wtedy, gdy mamy w budynku wartościowe przedmioty, na przykład dzieła sztuki, biżuterię, trzymamy gotówkę.

Rolety mogą być zamontowane we wszystkich oknach, ale również w wybranych z nich. Najczęściej są one wtedy umieszczane na parterze budynku oraz w drzwiach tarasowych i balkonowych, czyli w miejscach, w których najczęściej dochodzi do włamań.

Jak wybrać odpowiednie rolety antywłamaniowe do okien?

Wybór właściwych rolet okiennych ma duże znaczenie dla ich trwałości oraz dla estetyki budynku.

Warto zdecydować się na rolety antywłamaniowe od rekomendowanych producentów i zamówić je w firmie, która zapewnia profesjonalną i pełną obsługę w ramach ich doboru i montażu u klienta.

Dobierając rolety antywłamaniowe, warto także uwzględnić sposób ich sterowania. Najlepiej zdecydować się na droższe rolety elektryczne, które są proste w obsłudze. Trzeba pamiętać o tym, że rolety tego typu są dość ciężkie i ich podnoszenie może być męczące. Elektryczne rolety, zwłaszcza zarządzane centralnym systemem, są bardzo proste w otwieraniu i zamykaniu. Można robić to także za pomocą aplikacji mobilnych.