Kontenery na śmieci – szybki sposób na pozbycie się odpadów

Kontenery na śmieci – szybki sposób na pozbycie się odpadów

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Planujesz generalny remont domu? A może chcesz wyrzucić z niego niepotrzebne przedmioty? W takim przypadku pomyśl o zamówieniu kontenera na śmieci. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na jego wynajem, jak to zrobić, a także poznaj ceny związane z wynajmem kontenera na odpady.

Kiedy zamówić kontener na śmieci?

Wywóz niepotrzebnych odpadów może być kłopotliwy, zwłaszcza wtedy, gdy są one zróżnicowane i gabarytowe. W takim przypadku wyrzucanie ich do zwykłego kubła nie zawsze jest możliwe, dlatego też konieczne jest wtedy skorzystanie z innych rozwiązań.

Odpadki można przekazać do punktu PSZOK, jednak trzeba dowieźć je tam we własnym zakresie. Alternatywą są w tym przypadku kontenery na śmieci, które dostarczane są przez prywatne firmy za opłatą.

Kontenery na śmieci pozwalają na pozbycie się różnych rodzajów odpadków, na przykład mogą być to:

  • Odpady wielkogabarytowe – meble, sprzęty AGD,
  • Odpady po budowach, remontach, wyburzeniach – gruz, resztki materiałów,
  • Odpady z tworzyw sztucznych, metalu, papieru, szkła,
  • Odpady bio – gałęzie, krzewy, drewno,
  • Odpady zmieszane – odzież i inne tekstylia, ceramika i inne.

Dlaczego warto wybrać kontener na odpady?

Pozbycie się śmieci we własnym zakresie może być kłopotliwe. Właśnie dlatego kontenery na śmieci są obecnie bardzo popularne i często wybierane wtedy, gdy dowiezienie śmieci do punktu PSZOK nie jest możliwe.

Wynajem kontenera polega na jego podstawieniu w danym miejscu, a następnie na jego odebraniu, gdy będzie on już zapełniony albo po zakończeniu okresu najmu.

Atutem wynajmu jest zatem duża oszczędność czasu oraz pracy. Niepotrzebne przedmioty można od razu wrzucać do kontenera i nie trzeba posiadać zaplecza pozwalającego na ich dowiezienie do PSZOK. Firma wynajmującą kontenery na śmieci może zapewnić wtedy kompleksową obsługę, a tym samym zapewnić klientowi pełną obsługę.

Gdzie można wynająć kontener na śmieci?

Kontenery na śmieci są obecnie oferowane w wielu firmach, które zajmują się świadczeniem kompleksowej pomocy dla klientów.

Z ofertami firm wynajmujących kontenery na śmieci można zapoznać się obecnie w internecie, dlatego warto zapoznać się z propozycjami paru firm, aby wybrać dla siebie najlepszą ofertę pod kątem zakresu obsługi oraz cennika.

Ile kosztuje zamówienie kontenera na odpady?

Za kontenery na śmieci należy zapłacić najczęściej od około 500 złotych w przypadku mniejszych pojemników do nawet ponad 2000 złotych za największe pojemniki. Cena dotyczy najmu oraz utylizacji odpadów.

Warto pamiętać o tym, że ceny są ustalane indywidualnie, dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą zajmującą się wynajmem kontenerów, aby uzyskać wycenę.