Bezpieczne podjazdy dla osób niepełnosprawnych – gdzie zamawiać?

Bezpieczne podjazdy dla osób niepełnosprawnych – gdzie zamawiać?

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Aby osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich lub o kulach, mogły łatwo pokonywać przewyższenia, stosowane są specjalne podjazdy. Gdzie można zamówić tego typu podjazdy?

Gdzie stosuje się podjazdy dla osób niepełnosprawnych?

Obecnie podjazdy dla osób niepełnosprawnych mają bardzo szerokie zastosowanie i spotykane są w wielu różnych miejscach, aby likwidować bariery architektoniczne przeszkadzające osobom z niepełnoprawnościami w poruszaniu się na wózku inwalidzkim.

Podjazdy wykorzystywane są w przestrzeniach publicznych, gdzie stosowane są między innymi przy obiektach handlowych, usługowych, urzędach i w innych miejscach, by zapewnić osobom niepełnosprawnym codzienny komfort w ramach poruszania się na wózku lub o kulach.

Ponadto podjazdy dla osób niepełnosprawnych używane są na terenie osiedli mieszkaniowych oraz przy domach jednorodzinnych, gdzie pozwalają na wygodne opuszczanie oraz wjeżdżanie do domu.

Jak wykonuje się bezpieczne podjazdy dla niepełnosprawnych?

Konstrukcje jak podjazdy dla osób niepełnosprawnych muszą spełniać odpowiednie normy, aby zapewnić bezpieczeństwo dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz na kulach.

Konieczne jest zaprojektowanie podjazdów tak, aby miały one odpowiednie nachylenie bezpieczne dla osób z niepełnosprawnościami. Również muszą mieć one poręcze umieszczone na odpowiednich wysokościach, aby pozwolić na łatwe korzystanie z podjazdu przez osobę poruszającą się na wózku.

Najczęściej podjazdy dla osób niepełnosprawnych wykonuje się na bazie konstrukcji metalowych, z ażurowych płyt, które pozwalają również na łatwe przepuszczanie wody z opadów oraz zanieczyszczeń. Są one również łatwe i szybkie w montażu oraz mogą być zdemontowane.

Można także wykonać podjazdy dla osób niepełnosprawnych na bazie konstrukcji betonowych, jednak wymagają one bardziej wymagających prac i są droższe w wykonaniu.

Gdzie zamówić podjazd dla osoby niepełnosprawnej?

Obecnie podjazdy dla osób niepełnosprawnych są wykonywane przez wiele firm posiadających odpowiednie doświadczenie w tym obszarze.

Mogą one zapewnić klientom kompleksową obsługę, która odnosi się do wykonania projektu podjazdu oraz do jego realizacji wraz z montażem. Dodatkowo wybrane firmy pomagają w otrzymaniu dofinansowania na budowę podjazdu.

Dokładne informacje o firmach wykonujących podjazdy dla osób niepełnosprawnych można znaleźć już teraz na stronach internetowych firm. Można także uwzględnić opinie na temat wykonawców, które również dostępne są online. Wybór sprawdzonej firmy to pewność, że podjazd będzie wykonany z naciskiem na najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania.