Woreczki nikotynowe – dyskretna alternatywa dla papierosa

Woreczki nikotynowe – dyskretna alternatywa dla papierosa

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z woreczków nikotynowych. Co przesądziło o ich rosnącej popularności? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące tych wyrobów i sposobu ich użytkowania.

Czym jest torebka nikotynowa?

Torebka nikotynowa, określana również jako woreczek nikotynowy, jest rodzajem wyrobu zawierającego w składzie nikotynę oraz dodatkowe składniki. Ma ona postać małej torebki, która w celu użycia umieszczana jest w ustach.

Pod względem swojego wyglądu woreczki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ przypominają snus, czyli tytoń umieszczony w torebkach. Warto jednak wskazać, że woreczki nie zawierają w składzie tytoniu, ale nikotynę. Specjalny skład powoduje, że nie powodują one barwienia zębów i dodatkowo mają przyjemny smak i zapach.

Podobnie jak w przypadku snus także woreczki nikotynowe są bardzo dyskretne w używaniu. Wystarczy umieścić je w ustach, aby doszło do uwolnienia znajdującej się w nich nikotyny, która potem trafia do krwiobiegu.

Dlaczego woreczki nikotynowe stały się tak popularne?

Dzisiaj z wyrobu jak woreczki nikotynowe korzysta coraz więcej osób. Co sprawiło, że stały się one tak ciekawym produktem na rynku i alternatywą dla wyrobów tytoniowych?

Wśród najważniejszych zalet woreczków nikotynowych warto wskazać przede wszystkim na:

  • Dyskretne użycie – woreczek umieszczany jest w ustach, dlatego też można używać go w każdej sytuacji.

  • Różne rodzaje „mocy” woreczków – w zależności od ilości znajdującej się w nich nikotyny.

  • Przyjemny smak i zapach – woreczki wyróżniają się atrakcyjnym smakiem i zapachem, do wyboru jest wiele wariantów, na przykład woreczki nikotynowe cytrusowe, miętowe, dlatego można dopasować je do swojego gustu.

  • Nie barwią zębów – jest to atut w porównaniu do snus, dlatego też używanie woreczków nie powoduje pojawiania się nieestetycznego sadu na szkliwie zębowym.

  • Omijają układ oddechowy – w porównaniu do papierosów oraz e-papierosów woreczki nikotynowe nie powodują przedostawania się składników do płuc.

Instrukcja – jak używać woreczków nikotynowych?

Stosowanie woreczków nikotynowych nie jest skomplikowane, lecz przed pierwszym użyciem tego rodzaju wyrobu warto zapoznać się dokładnie z informacjami zawartymi na jego opakowaniu.

Zasady stosowania woreczków nikotynowych:

1. Woreczek należy umieścić w ustach – powinien być on zlokalizowany w przestrzeni pomiędzy górnym dziąsłem a wewnętrzną stroną wargi.

2. Woreczek przytrzymuje się wewnątrz ust do 30 minut.

3. Po zużyciu woreczek należy bezpiecznie zutylizować, na przykład można umieścić go w opakowaniu, które ma specjalną przegródkę na zużyte woreczki. Trzeba pamiętać o tym, że są one niebezpieczne dla zwierząt i dla dzieci.