Ile trzeba zapłacić za nagranie lektorskie? Sprawdzamy cenniki!

Ile trzeba zapłacić za nagranie lektorskie? Sprawdzamy cenniki!

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Nagranie lektorskie jest doskonałym dopełnieniem reklamy lub prezentacji. Właśnie dlatego takie materiały są obecnie zamawiane bardzo często. Z jakimi kosztami związane jest przygotowanie nagrania lektorskiego? Wszystko zależy od lektora i materiału. Sprawdź z nami przykładowe ceny!

Jak zamówić nagranie lektorskie?

Obecnie realizacją nagrań lektorskich zajmuje się wiele studiów nagraniowych, które oferują swoim klientom kompleksową obsługę. Można także zamawiać je również bezpośrednio u lektorów, którzy świadczą takie usługi na rzecz swoich klientów.

Dzisiaj realizacja nagrań lektorskich jest możliwa również za pośrednictwem internetu, co znacznie ułatwia uzyskanie potrzebnego materiału. W tym celu należy skorzystać z internetowych banków głosów, które prezentują oferty wielu lektorów w jednym miejscu i umożliwiają złożenie zamówienia na nagranie online.

Za pomocą studiów nagraniowych można zamówić nagrania do:

  • reklam telewizyjnych

  • reklam radiowych

  • prezentacji

  • filmów promocyjnych

  • szkoleń

  • animacji

  • automatycznej sekretarki

Jaki jest koszt wykonania nagrania lektorskiego?

Ceny związane z przygotowaniem nagrań lektorskich są zależne od wielu czynników, między innymi od wybranego lektora, typu materiału, czasu jego trwania, a nawet miejsca, w którym ma być on emitowany.

Trudno zatem jednoznacznie wskazać, jaki będzie ostateczny koszt wykonania nagrania, ponieważ powiązane jest ono z rozmaitymi zmiennymi.

W przypadku materiałów jak nagrania lektorskie cennik – https://www.powitania.pl/cennik/ najczęściej podawany jest za czas do 30 lub 45 sekund. Ceny zaczynają się od około 50 złotych przy reklamie na potrzeby lokalnego radia lub telewizji, natomiast wtedy, gdy materiał ma być emitowany ogólnopolsko, cena może wynieść nawet ponad 1000 złotych za ten sam czas.

Ponadto cena związana jest również z dodatkowymi usługami, między innymi z rodzajem zastosowanego podkładu muzycznego czy efektów dźwiękowych. Koszty są też warunkowane przez licencję na materiał.

Jak zamówić nagranie lektorskie?

Zamówienie nagrania lektorskiego nie jest skomplikowane i można zamówić je także we własnym zakresie. Najłatwiej zrobić to w internetowych bankach głosów, które pozwalają na wybór odpowiedniego głosu oraz zlecenie zamówienia z praktycznie dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Do złożenia zamówienia trzeba w pierwszej kolejności wybrać odpowiedniego lektora, a następnie skontaktować się ze studiem nagraniowym, aby uzgodnić szczegóły realizacji materiału. Podaje się wtedy jego treść, własne uwagi i wybiera dodatkowe usługi. Na tej podstawie wycenia się nagranie.

Gotowy materiał może być dostępny już w ciągu kilku dni – przekazywany jest on wtedy na podany adres e-mailowy lub dostępny jest do pobrania online.