Bagażniki dachowe – ile kosztuje wynajem?

Bagażniki dachowe – ile kosztuje wynajem?

22 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Bagażnik na dach samochodu to prosty sposób na powiększenie przestrzeni załadunkowej pojazdu. Nie trzeba jednak go kupować. Alternatywą jest wynajem, który wyróżnia się niskimi cenami i ma również parę dodatkowych korzyści. Z jakimi kosztami wynajmu bagażnika na dach samochodu trzeba się liczyć?

Kiedy warto wypożyczyć bagażnik dachowy?

Wynajem bagażnika dachowego sprawdzi się wtedy, gdy potrzebujemy go tylko na określony czas, na przykład na wyjazd na wakacje samochodem 1-2 razy do roku. Wtedy wypożyczenie sprzętu będzie korzystniejszym cenowo rozwiązaniem w porównaniu do zakupu tego typu sprzętu.

Wypożyczenie bagażnika dachowego pozwala też na uniknięcie sytuacji, gdy kupuje się sprzęt na konkretny pojazd, natomiast w niedługim czasie planuje się wymianę pojazdu.

Warto też wskazać, że wynajem bagażnika dachowego sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają własnego garażu i nie mają miejsca na przechowywanie tego typu sprzętu.

Osobom chcącym zakupić lub wynająć bagażniki dachowe Katowice – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ zapewniają dostęp do sklepów i wypożyczalni z szerokim asortymentem.

Ceny wynajmu bagażników samochodowych

Koszty związane z wypożyczeniem bagażników samochodowych są związane z wieloma czynnikami. Zależą one między innymi od:

  • rodzaju wybranego bagażnika
  • czasu wynajmu
  • kosztów montażu i demontażu sprzętu

Ceny wynajmu bagażnika dachowego najczęściej rozpoczynają się od 20-30 złotych na dobę.

Warto pamiętać o tym, że podstawą do skorzystania z bagażnika jest tak zwany bagażnik bazowy. To na nim można następnie umieścić box dachowy lub uchwyty na rowery, narty. W niektórych wypożyczalniach wypożycza się te wszystkie elementy osobno, natomiast w innych można też wynająć je razem w promocyjnych cenach.

Przy wynajmie bagażników dachowych na dłuższy czas można otrzymać dodatkowe zniżki, dzięki czemu kosz najmu w przeliczeniu na jeden dzień jest niższy.

Wynajem bagażniku dachowego – o czym warto pamiętać?

Trzeba pamiętać o tym, że wiele wypożyczalni ustala minimalny czas wynajmu bagażnika dachowego, co przekłada się również na minimalną sumę wynajmu, na przykład są to 3 dni za 100 złotych.

Aby wypożyczyć bagażnik dachowy, należy podpisać umowę. Do jej sygnowania konieczne jest przedstawienie dokumentu ze zdjęciem, na przykład dowodu osobistego albo paszportu.

Warto również pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu bagażnika, zwłaszcza w okresie długich weekendów oraz wakacji, by mieć pewność, że sprzęt będzie dostępny. Rezerwację na bagażnik dachowy można wykonać telefonicznie albo przez internet.