Wygodne łóżko z materacem do sypialni – sprawdź, co warto kupić!

Wygodne łóżko z materacem do sypialni – sprawdź, co warto kupić!

21 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Zamierzasz zakupić nowe łóżko wraz z materacem? Nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź razem z nami różne rodzaje łóżek oraz materaców, aby wybrać takie umeblowanie, które zapewni maksymalny komfort podczas snu.

Łóżko do sypialni – jaka ramę wybrać?

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni, dlatego też warto dobrać go specjalnie do swoich potrzeb, aby można było wygodnie z niego korzystać. Warto też pamiętać, że komfortowe łóżko z materacem to również mniejsze ryzyko bólów pleców oraz mięśni, dlatego warto postawić na wysokiej jakości rozwiązania w trosce o swoje zdrowie.

W pierwszej kolejności konieczne będzie wybranie odpowiedniej ramy łóżka. Najczęściej kupowane są obecnie ramy drewniane lub z drewnopodobnych materiałów. Można też zdecydować się na ramę metalową albo na łóżko w ramie tapicerowanej.

Rama łóżka powinna mieć rozmiar odpowiadający liczbie osób, które mają z niego korzystać. Dla jednej osoby najczęściej kupowane jest łóżko z materacem w rozmiarze 90 x 200 cm, ale wygodniejsze będą łóżka o większych wymiarach. Dla pary popularne są łóżka w rozmiarach od 140 x 200 cm wzwyż.

Najlepszy materac do łóżka – jaki model wybrać?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć materace wykonane z wielu materiałów. Warto zatem zwrócić na nie szczególną uwagę, ponieważ to właśnie od nich będzie zależał komfort nocnego wypoczynku.

Materace piankowe są dzisiaj bardzo popularne i polecane zwłaszcza dla alergików. Wśród materaców sprężynowych najczęściej zamawiane są materace kieszeniowe, w których sprężyny są osobno umieszczone w woreczkach. Wszystkie z nich dostępne są w różnych twardościach.

Wśród polecanych modeli materaców znajdują się przede wszystkim:

  • Materace wysokoelastyczne – są to tanie i wygodne materace z pianki HR, czyli wysokoelastycznej. Wyróżniają się wysoką elastycznością i trwałością.

  • Materace termoelastyczne – są to materace wykonane z pianek Visco, które reagują na dotyk i ciepło ciała. Mają też efekt pamięci – memory. Są polecane dla osób lubiących materace miękkie, ciepłe. Sprawdzają się też przy bólach pleców.

  • Materace lateksowe – jako najwygodniejsze bardzo często polecane są materace lateksowe. Wyróżniają się wysoką sprężystością i trwałością. Są to najdroższe materace dostępne obecnie na rynku.

Alternatywnie można zdecydować się na łóżko kontynentalne. Takie łóżka wykorzystują parę ułożonych na sobie warstw, aby zapewnić jeszcze większy komfort snu. Na dnie znajduje się boks ze sprężynami, potem zwykły materac, a na górze dodatkowo umieszcza się topper – materac nawierzchniowy.