Avenida Poznań dla Ziemi

Avenida Poznań dla Ziemi

26 marca 2019 0 przez redakcja

Nie niszczmy naszego domu – to hasło tegorocznej edycji największej na świecie akcji ekologicznej Godzina dla Ziemi 2019 organizowanej przez Fundację WFF. Centrum Handlowe Avenida Poznań po raz kolejny wesprze tę globalną  inicjatywę i 30 marca w godzinach 20:30-21:30 wyłączy oświetlenie swojej elewacji.

Tysiące zgaszonych świateł i tylko jeden cel – podniesienie świadomości społeczeństwa na tematy związane z ochroną środowiska. 30 marca w godz. 20:30-21:30 już po raz trzynasty odbędzie się najbardziej rozpowszechniona na świecie akcja ekologiczna Godzina dla Ziemi 2019, inicjowana przez Fundację WWF. Wzorem lat ubiegłych do globalnej inicjatywy przyłączy się Avenida Poznań. Podczas symbolicznego zaciemnienia oświetlenie elewacji Avenidy – podobnie jak większości ważnych budynków na całym świecie – zostanie wygaszone.

To nie pierwszy raz, kiedy nasze Centrum wspiera społeczną inicjatywę. W styczniu bieżącego roku fasada Avenidy zaświeciła na różowo okazując w ten sposób wsparcie projektu edukacyjnego realizowanego w czasie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wcześniej – w Międzynarodowy Dzień Wcześniaka – zmieniliśmy kolor oświetlenia elewacji na fioletowy. Barwą, która powszechnie jest uznawana za kolor dzieci przedwcześnie urodzonych zwróciliśmy uwagę na potrzeby i problemy wcześniaków – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań.

Niedawno – 17 marca – poznańskie Centrum przyłączyło się również do światowej kampanii Global Greening, organizowanej z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka.  W ramach akcji Avenida wraz z innymi znanymi budowlami na całym świecie zaświeciła na zielono.

Akcja Godzina dla Ziemi WWF 2019 odbędzie się 30 marca w godzinach 20:30-21:30.