Tajemnicza Kolacja – interaktywny spektakl na wiosnę w Warszawie

Tajemnicza Kolacja – interaktywny spektakl na wiosnę w Warszawie

29 marca 2019 0 przez redakcja

Na początku kwietnia w Warszawie zostanie wydana premierowa „Tajemnicza Kolacja”. To interaktywne show łączące elementy spektaklu z wyśmienitą kolacją jest pierwszym tego rodzaju projektem w Polsce. Wydarzenie odbędzie się na warszawskiej Pradze, w postindustrialnej przestrzeni „Małej Warszawy” przy ul. Otwockiej 14.

Jeśli ktoś poznał wrażenia, jakie zapewnia znany od kilku lat event „Kolacja w Ciemności”, będzie zachwycony nowym pomysłem firmy Wyjątkowy Prezent, która tym razem zaprasza na „Tajemniczą Kolację”. Choć światła podczas niej nie zgasną, nie zabraknie mrocznej atmosfery. Wszystko to za sprawą specyficznej koncepcji wieczoru. Podczas kolacji rozegra się bowiem prawdziwy kryminalny spektakl, a jej goście mogą liczyć na solidny dreszczyk emocji, stając się bohaterami pełnej sekretów opowieści.

Bogata oprawa artystyczna, scenariusz owiany tajemnicą

Podobnie, jak w przypadku „Kolacji w Ciemności”, gwoździem programu „Tajemniczej Kolacji” jest jej scenariusz, który do czasu rozpoczęcia pozostaje zagadką dla uczestników. To nie jedyna tajemnica, którą będą musieli odkryć podczas zabawy. Kolacja pełna jest sekretów i łamigłówek rodem z dreszczowców i powieści grozy. Zadaniem gości będzie wcielić się w rolę detektywów i rozwikłać je wszystkie, tak by poznać zakończenie snutej przez cały wieczór opowieści – tłumaczy Paulina Kozak z firmy Wyjątkowy Prezent, organizującej wydarzenie.

„Tajemnicza Kolacja” to inscenizacja z pogranicza performansu i sztuki teatralnej. Za jej oprawę artystyczną odpowiada Art Movement – firma założona przez Marcina Mrozińskiego, finalistę III edycji You Can Dance!, współpracującego z Cirque Du Soleil. W aranżacji wieczoru wezmą udział tancerze, aktorzy i akrobaci. Tajemniczej aury dodadzą kelnerzy, którzy muszą zachować milczenie i nie mogą w żaden sposób odzywać się do uczestników.

Kulinarno-artystyczne wydarzenie w niezwykłej przestrzeni

Najważniejszym punktem kolacji jest jej pełen atrakcji i zagadek interaktywny scenariusz. Nie mniej istotna jest część kulinarna wydarzenia. W trakcie wieczoru, każdemu z gości zostanie zaserwowana kolacja składająca się z powitalnego drinka, przystawki, dania głównego oraz deseru. W zabawie można uczestniczyć nie odchodząc od stolika, choć część z zadań będzie wymagała pracy grupowej. – Vouchery na „Tajemniczą Kolację” dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w sklepach stacjonarnych. Ich ważność to 15 miesięcy, można je więc zrealizować nawet w przyszłym roku – dodaje Paulina Kozak z firmy Wyjątkowy Prezent.

„Tajemnicza Kolacja” odbędzie się w postindustrialnej hali Mała Warszawa, w której organizowane są koncerty, wystawy, bale, warsztaty, ekspozycje oraz wydarzenia artystyczne. Dzięki możliwościom, jakie stwarza ta przestrzeń, kolację można wystawić nawet na kilkaset osób. Mała Warszawa to jednocześnie niezwykły klimat tworzony zarówno przez surowe, industrialne wnętrza, jak i lokalizację po prawej stronie Wisły, na terenie pełnej miejskich legend warszawskiej Pragi.