Zabiegi na zmarszczki pod oczami – efekty

Zabiegi na zmarszczki pod oczami – efekty

26 lutego 2022 0 przez redakcja serwisu

Zabiegi na zmarszczki pod oczami są popularne wśród kobiet, które chcą wygładzić skórę w tych okolicach. Kurze łapki i inne zmarszczki mimiczne wokół oczu powodują, że twarz wygląda na zmęczoną. Zmarszczki zdradzają wiek kobiety, więc te z determinacją pragną się ich pozbyć. Z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej. Jakie zabiegi można stosować na zmarszczki pod oczami? Jak jeszcze można im zapobiegać?

Zabiegi na zmarszczki pod oczami

Zabiegi na zmarszczki pod oczami warto stosować w zaawansowanym stadium bruzd. Dobry efekt przynosi jednoczesne stosowanie naturalnego kremu, który odżywi i zregeneruje skórę.

Popularną metodą jest laserowe usuwanie zmarszczek. Istnieją różne modele laserów wykorzystywanych w kosmetyce, które różnią się m.in. długością fali, która wpływa na głębokość penetracji tkanki skórnej. Jednak zasada oddziaływania ma zmarszczki jest taka sama. Specjalista ustawia odpowiednie parametry urządzenia, przez co promienie lasera docierają na określoną głębokość tkanki skórnej. Dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń komórek skóry, co aktywuje proces regeneracji. Dzięki temu skóra w pewnym stopniu ,,odbudowuje się”, a zmarszczki stają się płytsze lub całkowicie niewidoczne gołym okiem. Po zabiegu skóra może być trochę podrażniona, ale w szybkim tempie powraca do naturalnego kolorytu. Nie wolno nakładać na podrażnioną skórę makijażu ani kosmetyków ze sztucznymi dodatkami. Usuwanie zmarszczek laserem może składać się z kilku zabiegów, o ilości decyduje specjalista. Żeby wzmocnić efekt odmładzający, warto włączyć do kuracji krem z aktywnymi składnikami roślinnymi. Dzięki temu komórki skóry prędzej się zregenerują, a skóra stanie się jędrniejsza.

Składniki, których lepiej unikać w kremach na zmarszczki

PEG-i to konserwanty stosowane w celu wydłużenia przydatności kosmetyków, ale ich nadmiar z czasem może spowodować poważne zanieczyszczenia komórek
EDTA to sól wapniowo-disodowa, która stosowana jest w celu utrzymywania się kosmetyków na skórze. Jej nadmiar przesusza tkankę skórną
silikony pełnią rolę ,,lepiku”, którego zadaniem jest zagęszczenie konsystencji kosmetyków. Kosmetyki z tymi składnikami utrudniać skórze oddychanie
parabeny to konserwanty, które w nadmiarze wywołują podrażnienia skórne i zanieczyszczenia

Popularne zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami

Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami można wykonać w klinice lub profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Poza laserem, popularnymi metodami usuwania zmarszczek wokół oczu są.:

 • Mezoterapia igłowa pod oczy – w celu utrzymania efektu, zabieg najczęściej trzeba powtarzać co kilka tygodni. Polega na wykonywaniu za pomocą specjalnej głowicy mikronakłuć wokół oczu. Dzięki temu dochodzi do uszkodzeń tkanki skórnej i aktywacji procesu odnowy. Przez igły można wprowadzić substancje odżywcze, które przyspieszają regenerację.
 • Karboksyterapia pod oczy – zabieg usuwa zmarszczki, worki oraz cienie wokół oczu. Polega na aplikacji dwutlenku węgla w okolice oczu, dzięki czemu zostaje pobudzona produkcja kolagenu. Kolagen jest jednym z podstawowych składników tworzących włókna, stanowiące naturalne rusztowanie dla skóry. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki płytsze.

Istnieją różne zabiegi na zmarszczki pod oczami, ale aby nie musieć z ich korzystać kluczową rolę pełni codzienna pielęgnacja. Wcześnie wdrożona i systematyczna pielęgnacja przynosi zadowalające efekty. Warto wspierać skórę naturalnymi kosmetykami, które mają udokumentowaną skuteczność i są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Odżywiają, regenerują, nawilżają oraz chronią skórę przed degradacyjnym działaniem wolnych rodników i szkodliwych czynników środowiskowych – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde, właściciela sklepu z kosmetykami verdelab.pl

Zabiegi na zmarszczki pod oczami i profilaktyka

Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami zalecane są dla kobiet w zaawansowanym stadium zmarszczek. Najczęściej wymagają powtarzania w określonych odstępach czasowych, co wiąże się z kosztami. Natomiast młode kobiety powinny jak najwcześniej rozpocząć profilaktykę. W tym celu niezbędne jest codzienna pielęgnacja skóry. Dobre efekty przynoszą naturalne kosmetyki z aktywnymi składnikami roślinnymi. Działają kompleksowo, przez co skóra otrzymuje optymalną ochronę przed starzeniem. Krem należy delikatnie wklepywać w oczyszczoną skórę, aby dobrze się wchłonął.

Zabiegi na zmarszczki pod oczami muszą być powtarzane co pewien czas, aby utrzymać efekt. Nie wolno natomiast bagatelizować codziennej pielęgnacji za pomocą naturalnych kosmetyków aktywnych. Dzięki temu skóra jest chroniona, a proces regeneracji następuje prędzej, dzięki czemu efekty zabiegów kosmetycznych utrzymują się dłużej – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Naturalny krem na zmarszczki pod oczami Izoze Eye

Izoze Eye to krem z aktywnymi składnikami roślinnymi, który może być stosowany zarówno w celach profilaktycznych, jak i odmładzających. Polecany dla kobiet w każdym wieku. Jego skład jest wolny od syntetycznych dodatków, przez co nie zanieczyszcza skóry. Krem zawiera następujące składniki:

 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego – wzmacnia naczynka krwionośne, nawilża oraz odbudowuje barierę ochronną skóry oraz stymuluje proces regeneracji.
 • ekstrakt z lawendy – nawilża, likwiduje stany zapalne i podrażnienia oraz usprawnia mikrokrążenie. Wspomaga usuwanie toksyn i wyrównuje naturalny koloryt skóry.
 • acanthopanax Senticosus Extract – uszczelnia naczynka krwionośne, chroni skórę przed wolnymi rodnikami oraz aktywuje proces regeneracyjny.
 • palmitoyl Tetrapeptide – zwiększa elastyczność skóry oraz poprawia napięcie, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej widoczne.
 • wyciąg z pąków roślin – wzmacnia naczynia krwionośne, wykazuje działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Wygładza, zwiększa nawilżenie oraz elastyczność skóry.
 • kofeina – usprawnia mikrokrążenie, dzięki czemu do komórek skóry dociera wraz z krwią więcej tlenu i substancji odżywczych.
 • koenzym Q10 -chroni komórki skóry przed degradacyjnym działaniem wolnych rodników, dzięki czemu pozwala zachować młodość.

Zabiegi na zmarszczki pod oczami niwelują bruzdy wokół oczu wynikające z mimiki i przesuszenia skóry. Polecane dla kobiet w zaawansowanym stadium zmarszczek. Dlatego warto jak najszybciej rozpocząć pielęgnację, aby skóra zachowała młody wygląd na długo. Prawidłowa pielęgnacja powinna polegać na codziennym stosowaniu kremu ze składnikami roślinnymi. Taki kosmetyk jest bezpieczny dla skóry, nie zanieczyszcza jej oraz aktywuje naturalne procesy odnowy.

FAQ

 1. Czy zabiegi na zmarszczki pod oczami można stosować w każdym wieku?

Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami polecane są w zaawansowanym stadium zmarszczek, osobom dojrzałym. Natomiast w celach profilaktycznych, jak i odmładzających, należy codziennie stosować krem z aktywnymi składnikami roślinnymi np. Izoze Eye.

 1. Jakie zabiegi na zmarszczki warto stosować?

Należy skonsultować się ze specjalistą, który dobierze zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami w zależności od typu skóry i zaawansowania problemu. Dobry efekt można uzyskać przez połączenie zabiegów z naturalnymi kosmetykami.

 1. Czy usuwanie zmarszczek laserem jest bezpieczne?

Zabiegi na zmarszczki pod oczami powinny być wykonywane przez profesjonalistów. Dzięki temu ryzyko powikłań jest znikome. Należy jednak pamiętać o codziennej pielęgnacji, aby osiągnąć najlepszy efekt odmładzający.

 1. Jak często trzeba wykonywać zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami?

O częstotliwości decyduje specjalista, który ocenia stan skóry oraz stopień zaawansowania zmarszczek. Zabiegi na zmarszczki pod oczami przyniosą najlepsze efekty, jeśli będą wspierane codzienna pielęgnacją kremem zawierającym aktywne składniki roślinne.

Bibliografia

 1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
 2. Elie M., Kressaty J., Anti-wrinkle hormone-type cosmetic composition, 2009
 3. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005 
 4. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
 5. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
 6.  Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011
 7. Raszeja-Kotelba B.,  Bohdanowicz  D., Problemy dermatologiczne  okresu  starzenia  się 2002