Panele fotowoltaiczne – jak wybrać sklep?

Panele fotowoltaiczne – jak wybrać sklep?

13 września 2022 0 przez redakcja serwisu

Panele fotowoltaiczne to dość kosztowny zakup, dlatego też warto dokładnie przeanalizować, w jakim sklepie zaopatrzymy się w te urządzenia.

Panele fotowoltaiczne – tajemnica ich działania

Odnawialne źródła energii są coraz popularniejszym rozwiązaniem i nie powinno nas to absolutnie dziwić, szczególnie jeżeli mowa tutaj o pozyskiwaniu energii słonecznej. W mikroskali jest to naprawdę świetny pomysł nie tylko na pozyskiwanie czystej, niekończącej się energii od naszej gwiazdy, ale również na znacznie oszczędności w perspektywie kilku lat. Jak jednak działa centralna część takiej instalacji, czyli panele fotowoltaiczne sklep? Tajemnica kryje się w ogniwach fotowoltaicznych, zawartych w sporej liczbie w panelach. Kiedy trafiane są one przez promieniowanie słoneczne, zachodzi w nich reakcja fizyczna, której skutkiem ubocznym jest prąd stały. Gdy następnie w falowniku zostanie on zamieniony w prąd zmienny, możemy rozpocząć normalne korzystanie z energii na naszym domu czy budynku biurowym.

Najważniejsze rodzaje paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku

Obecnie jesteśmy w stanie wymienić dwa najważniejsze rodzaje paneli fotowoltaicznych. Zacznijmy od droższego rozwiązania, jakim są panele monokrystaliczne. Są one zbudowane z jednolitej masy krzemu, co pomaga w utrzymaniu wysokiej wydajności i małych strat energetycznych, a także podwyższa wytrzymałość panelu. Z drugiej strony możemy wybrać panele polikrystaliczne, które mają gorsze ogólne parametry, lecz są tańszym wyborem. Jeżeli zaś chodzi o panele Full Black, te charakteryzują się świetnym designem, lecz z uwagi na czarny kolor w pełnym słońcu bardzo szybko się nagrzewają, tracąc część swojej normalnej wydajności.

Na co zwracać uwagę, wybierając sklep z panelami fotowoltaicznymi?

Szukasz odpowiedniego sklepu z panelami fotowoltaicznymi? Zwróć uwagę na kilka rzeczy – czy dany punkt oferuje spory wybór paneli w różnej cenie, czy ułatwia otrzymanie dotacji, a także czy oferuje wraz z kupnem systemu jego montaż, co znacznie może ułatwić cały proces.