Opakowania tekturowe na wymiar – poznaj ich zalety

Opakowania tekturowe na wymiar – poznaj ich zalety

2 listopada 2022 0 przez redakcja serwisu

Prowadząc przeróżne firmy bardzo często konieczne jest zaopatrzenie się w opakowania tekturowe. Świetnie sprawdzają się w przypadku e-commerce, kiedy paczki wysyłamy codziennie. Jeśli mamy zróżnicowany asortyment, warto posiadać opakowania o nietypowych wymiarach. Poznaj ich zalety.

Rola opakowań kartonowych

Jeżeli prowadzisz własny sklep internetowy, z pewnością wiesz, jak ważne jest to, aby zamówiony produkt dotarł do klienta w idealnym stanie. Właśnie dlatego Twoją rolą jest właściwe zabezpieczenie wysyłanego towaru. Najczęściej wykorzystywane są do tego opakowania tekturowe na wymiar. Nie tylko mogą posłużyć jako warstwa ochronna artykułów, lecz także pełnić rolę wizytówki.

Pudełko to coś, co Twój klient widzi jako pierwsze tuż po otrzymaniu przesyłki. Warto zatem postawić na opakowania tekturowe wysokiej jakości, pochodzące wyłącznie od sprawdzonego i rzetelnego producenta. Chcąc dokonać wyboru najlepszych opakowań, musisz przede wszystkim określić ich cel. To w dużej mierze zadecyduje o wielkości, wytrzymałości czy kształcie pudełka. Powinno zostać dopasowane do funkcji, jaką ma pełnić.

Do czego jeszcze można wykorzystywać opakowania tekturowe?

W pierwszym przypadku musisz postawić na solidne kartony, które będą odporne na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne i zapewnią bezpieczny transport produktów w nienaruszonym stanie. Ważne są również kwestie logistyczne. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pudełka będą składowane na paletach, czy może na magazynowych półkach. Od tego bowiem zależy rodzaj tektury użytej do produkcji opakowań.

Gdy jednak Twoje pudełka mają stanowić wyłącznie element ekspozycyjny, warto postawić na ciekawy wygląd. Interesujący kształt, wpadająca w oko grafika czy też intrygujący napis to coś, co z pewnością wzbudzi zainteresowanie niejednego klienta. Warto w takich sytuacjach zdecydować się na personalizowane pudełka, na których możesz umieścić dowolny napis, grafikę czy chociażby logo swojej firmy. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu wielu klientom.