Lekki dach zielony – co warto o nim wiedzieć?

Lekki dach zielony – co warto o nim wiedzieć?

26 października 2022 0 przez redakcja serwisu

Technologia nieustannie idzie do przodu i świetnie widać to na przykładzie systemów dachów zielonych, które są coraz łatwiej dostępne, a także dostosowane nawet o dachów o niewielkiej nośności. W takiej sytuacji można bowiem po prostu postawić na lekki dach zielony, który świetnie się w niej sprawdzi. Co warto o nim wiedzieć i jakie firmy go wykonują?

Jakie firmy wykonują lekkie dachy zielone?

Podobnie jak w wielu innych branżach, również tutaj lekki dach zielony to nie część oferty każdego przedsiębiorstwa, które zajmuje się dachami zielonymi. Trzeba znaleźć takie, które specjalizuje się właśnie w tego typu dachach i jest w stanie szybko oraz poprawnie je zamontować.

Szukając takiej firmy możemy na przykład wykorzystać internet. W nim znajdziemy przedsiębiorstwa, których jedną z odnóg działalności jest projektowanie dachów zielonych. Świetnym przykładem jest firma Green Flor, która produkuje lekkie dachy zielone, czy też rolki trawy i jest w stanie zamontować je w bardzo krótkim czasie.

Co warto wiedzieć o lekkim dachu zielonym?

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, na jakich dachach można go zamontować. System GF Super Light nadaje się do dachów, których nośność to zaledwie 35-45 kg/m2 i można go wykorzystać zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych dzięki czemu jest on bardzo uniwersalny i często stosowany nawet na nowoczesnych osiedlach, które chcą dobrze zakryć garaże, czy też różne pomieszczenia gospodarcze. To, że dach jest odpowiedni dla takiej nośności wynika z jego konstrukcji.

Największe oszczędności, jeśli chodzi o wagę poczyniono w drugiej od góry warstwie, czyli warstwie retencyjno-drenażowej. Jest ona bowiem stworzona przy użyciu lekkiej geowłókniny magazynującej GF WR 1000, której waga to zaledwie 9-11 kg na metr kwadratowy, co jest wynikiem nawet dwukrotnie niższym niż w wypadku na przykład wełny skalnej. Z racji na użycie specjalnej maty ekstensywnej jest ona pozbawiona również warstwy wegetacyjnej, która także waży naprawdę sporo.