Dlaczego warto wybierać majonezy wegańskie?

Dlaczego warto wybierać majonezy wegańskie?

5 stycznia 2023 0 przez redakcja serwisu

Majonez to sos, który w Polsce cieszy się ogromną popularnością i jest składnikiem wielu potraw. Nie można jednak zapominać, iż jest on oparty na jajkach, To sprawia z kolei, że nie jest on dobrym sosem dla osób, które są na diecie wegańskiej. Na szczęście na rynku jest wiele rozwiązań, które są dobre dla osób na takiej diecie, czyli właśnie majonezy wegańskie. Dlaczego warto je wybierać?

Majonezy wegańskie – gdzie kupić?

Dobrej jakości majonezy wegańskie można kupić w niezliczonej liczbie miejsc. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być na przykład sklepy internetowe. To, w których oferowane są majonezy wegańskie można znaleźć na stronie ich producenta, czyli firmy Starck’s Food Polska, która zajmuje się oferowaniem majonezów wegańskich Cremajo.

Oczywiście na majonez bez jajek Cremajo można też polować w sklepach stajconarnych, gdzie również jest on dostępny. Na stałe jest on oferowany na przykład we wszystkich sklepach stacjonarnych Auchan, a także sklepach sieci Carrefour. Dobrze jest też sprawdzić swoje lokalne sklepy Spar, a także Leclerc Polska, gdzie również w niektórych lokalizacjach dostępne są majonezy Cremajo.

Dlaczego majonezy wegańskie są warte uwagi?

Majonezy wegańskie mają naprawdę wiele pozytywnych właściwości, które bardzo rozwiązują problemy zwykłego majonezu. Zwykły majonez cechuje bowiem wysoka zawartość tłuszczu, a także bardzo wysoka kaloryczność. Z tego powodu majonez to sos, który bardzo trudno jest spożywać na diecie i trzeba naprawdę uważać z tym, ile się go używa, co potrafi być sporym problemem.

Majonezy wegańskie produkuje się z kolei bez jajek i z jak najniższą zawartością tłuszczu, dzięki czemu są one znacznie mniej kaloryczne. W ten sposób są one dobre również dla osób na diecie, na której ograniczają one dość mocno kalorie chcąc zgubić zbędne kilogramy. Ponadto majonez bez jajek oferuje te wszystkie właściwości bez utraty smaku zwykłego majonezu, a nawet sprawiając, iż jest on ciekawszy. Majonez Cremajo ma bowiem również kilka odmian smakowych. Jest on dostępny między innymi o smaku chilli, czosnkowym, czy też o smaku curry, dzieki czemu może być ciekawym wzbogaceniem potraw.