Czy drzewa kolumnowe są ciężkie w uprawie?

Czy drzewa kolumnowe są ciężkie w uprawie?

20 marca 2023 0 przez redakcja serwisu

Drzewka kolumnowe to świetna propozycja dla wielu osób, które chcą w swoim ogrodzie cieszyć się pięknymi roślinami. Dzięki ich zastosowaniu właściciele swoich posesji mogą stworzyć swój własny przydomowy sad, który zapewnia nie tylko piękny wygląd, ale i smaczne owoce. Sama uprawa drzew kolumnowych nie należy do bardzo wymagających, same sadzonki mogą rosnąć w zwykłych donicach.

Na samym początku trzeba również wspomnieć, jak takie drzewka wyglądają, owocowe drzewa kolumnowe to odmiany z wąsko rosnącą koroną, średnica takiego drzewa to około 80 cm, a jego wysokość waha się od 2 do nawet 5 metrów. To, co wyróżnia takie drzewka oprócz łatwej uprawy to z pewnością duże zbiory. Owocowanie takiego drzewa zaczyna się już po dwóch latach, przez co jest bardzo szybkim rozwiązaniem w wielu przydomowych sadach. Co jeszcze warto wiedzieć o uprawie drzew kolumnowych?

Co warto wiedzieć o drzewach kolumnowych i ich uprawie?

Drzewa kolumnowe to świetny wybór w wielu ogrodach, dzięki nim można skosztować smacznych owoców, a sam wygląd drzew pięknie przyozdabia przydomowy sad lub ogród. Jagoda kamczacka sadzonki to jedna z ofert Gospodarstwa Rolnego Karoliny Wyrzykowskiej. Drzewko to jest niezwykle odporne na działania wielu chorób oraz działalność owadów.

Jeśli chodzi o uprawę jagody kamczackiej, to roślina ta lubi lekko kwaśną glebę oraz miejsca wysoko nasłonecznione w ciągu dnia, przy takim połączeniu można liczyć na wysyp owoców. Każde drzewko ma swoje własne wymagania, najważniejsze jest jednak aby miały regularny dostęp do wody w szczególności w upalne dni oraz były sadzone w miejscach nasłonecznionych dzięki czemu, zbiór owoców będzie o wiele większy.

Co jeszcze warto wiedzieć o drzewach kolumnowych?

Podczas sadzenia drzew kolumnowych warto, jest mieć na uwadzę, że takie rośliny lubią ziemię przepuszczalną i umiarkowanie wilgotną, której odczyn pH zbliżony jest do obojętnego. Natomiast sama gleba powinna być żyzna i zawierać naturalny nawóz w postaci kompostu.