Chcesz mieć piękny uśmiech?  Sprawdź, co możesz zrobić w domu

Chcesz mieć piękny uśmiech? Sprawdź, co możesz zrobić w domu

11 czerwca 2021 0 przez redakcja serwisu

Coraz więcej osób zaczyna dbać mocniej o wygląd zębów, ich dobry stan oraz higienę jamy ustnej. Wiadomo, że od tego, jak będziemy przykładać się do higieny, będzie w dużej mierze zależało to, jakim uśmiechem będziemy dysponować, jak atrakcyjnie będziemy wyglądać. Regularne wizyty u stomatologa są oczywiście bardzo ważne, ale wiele spraw możemy załatwić samemu, w domu. Co zrobić, aby zęby były w dobrym stanie?

Dentysta. Ten właśnie specjalista towarzyszy nam praktycznie od początku, od momentu, gdy pojawią nam się pierwsze zęby. Dobry kontakt dziecka ze stomatologiem jest niezwykle ważny i sprawi, że łatwiej będzie nam wyrobić w naszych pociechach pozytywne nawyki.

To samo jest w życiu dorosłym. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz bezproblemowa współpraca z dobrym i doświadczonym specjalistą, jak https://www.stomatologiajarzebiny.pl/ będzie skutkować tym, że nasze zęby oraz dziąsła będą w bardzo dobrym stanie, wszystkie ubytki będą od razu leczone, nie będziemy mieli problemów na przykład z kamieniem nazębnym.

 

Co robić w domu, aby mieć zdrowe zęby? Trzy najważniejsze punkty

 

Przede wszystkim powinniśmy regularnie szczotkować zęby, najlepiej z wykorzystaniem szczoteczki elektrycznej. Ważne jest również to, aby używać płynów do płukania jamy ustnej, a także nici stomatologicznych, które dokładnie wyczyszczą przestrzenie między zębami. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zęby umyliśmy dokładnie. Warto pamiętać także o pielęgnacji języka i dziąseł.

Zobacz także: https://drzewożycia.org/co-daje-doswiadczony-stomatolog/

Drugim krokiem jest mycie zębów wtedy, gdy potrzeba. Nie wystarczy, że będziemy myli zęby rano i wieczorem, gdyż zalegające w ciągu dnia resztki jedzenia mogą wpływać na osłabienie zębów. Dobrym rozwiązaniem jest mycie zębów po każdym większym posiłku, a koniecznie np. po zjedzeniu słodyczy.

Trzecia kwestia to oczywiście samodzielne kontrolowanie wszystkiego, co się dzieje w naszej jamie ustnej. Jeżeli zauważymy, że pojawiły się ubytki, dziąsła są zaczerwienione lub krwawią, jest problem z kamieniem nazębnym, od razu powinniśmy podjąć działanie i skontaktować się z naszym stomatologiem. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się problemu, ale również zaoszczędzimy sporo stresu, pieniędzy, czasu. Najgorszym rozwiązaniem jest przekładanie wizyty u stomatologa na później. Brak podjęcia działania może skutkować chociażby koniecznością drogiego i nieprzyjemnego leczenia kanałowego lub ekstrakcją zęba.