Bezpieczny plac zabaw w domowym ogrodzie

Bezpieczny plac zabaw w domowym ogrodzie

23 czerwca 2021 0 przez redakcja serwisu

Plac zabaw, który jest wykonany z drewna na pewno będzie stanowił bardzo dużą atrakcję dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. W połączeniu z innymi atrakcjami, które mogą być umieszczone w ogrodzie, zdecydowanie umilą czas oraz pozwolą bawić się na świeżym powietrzu. Im więcej atrakcji, tym zabawa oczywiście będzie mogła być dużo bardziej kreatywna. Jak może wyglądać bezpieczny plac zabaw i gdzie go kupować?

Zakup placu zabaw, który wykonany jest z drewna, zdecydowanie może sprawić, że dzieci pokochają zabawę na świeżym powietrzu oraz przebywanie we własnym ogrodzie. Dla rodzica to świetna wiadomość, gdyż nie ma nic gorszego niż na przykład przesiadywanie dziecka przez ekranem telefonu lub komputera. Dzieci, które aktywnie bawią się na dworze są zdrowsze, cieszą się większą odpornością, mają lepszą koordynację ruchową, dodatkowo również rozwijają umiejętności socjalne, jeżeli oczywiście bawią się z rówieśnikami. Plac zabaw dla dzieci, który stoi w naszym ogrodzie to będzie miejsce zabawy dla wszystkich. Dorośli również jak najbardziej będą mogli w takiej zabawie uczestniczyć.

Drewno

Podstawowym budulcem, który ma wpływ na to, jak będzie wyglądał plac zabaw jest oczywiście drewno. Powinno być ono sezonowane, szlifowane, odpowiedniej grubości, bez pęknięć, sinizny, pleśni oraz innych wad. To wszystko ułatwi obróbkę oraz sprawi, że drewno będzie można w odpowiedni sposób obrabiać oraz szlifować.

Zobacz także: https://najpiekniejsza.pl/3-rzeczy-ktore-warto-zamontowac-w-ogrodzie-aby-dziecko-bylo-zadowolone/

Elementy do zabaw

Plac zabaw, który można zamówić na przykład w firmie https://woodlit.pl/ zdecydowanie może być różnorodny i wyposażony w rzeczy, które sprawią, że będzie w maksymalnym stopniu użyteczny oraz oczywiście atrakcyjny dla dzieci. Wyposażenie dodatkowe, jak huśtawka, zjeżdżalnia, domek, gniazdo, elementy manipulacyjne czy ścianki wspinaczkowe również powinny być trwałe, odporne na uszkodzenia, pękanie, działanie niekorzystnych warunków.

Montaż

Montaż to kolejna kwestia, o którą warto zadbać. Całość konstrukcji powinna być stabilna, odporna na przechylanie się, przewracanie np. pod ciężarem dzieci lub siłą wiatru. Również wszystkie połączenia elementów konstrukcji powinny sprawić, że plac zabaw będzie odporny na użytkowanie przed dużą ilość dzieci.

Jeżeli wybierzemy plac zabaw, który oczywiście spełni wyżej opisane parametry, dzieci na pewno będą bardzo zadowolone, a sam plac zabaw będzie pełnił swoją rolę w sposób prawidłowy, przez naprawdę wiele lat.