Budowa domu latem – na co należy uważać?

Budowa domu latem – na co należy uważać?

12 lipca 2019 0 przez redakcja

Lato jest idealną porą na rozpoczęcie budowy domu, jednak nie zawsze pogoda sprzyja aktywnemu i efektywnemu przeprowadzaniu prac. Mowa szczególnie o dniach, kiedy termometry wskazują bardzo wysokie wartości. Takie upały mogą wpłynąć na pojawienie się problemów z niektórymi materiałami budowlanymi. Zanim więc przyszykujemy się do budowy, warto sprawdzić, jak je odpowiednio zabezpieczyć.

Do budowy latem, tak samo jak w przypadku innych pór roku należy się odpowiednio przygotować, zarówno pod względem technicznym, jak i materiałowym. Pomyślmy więc znacznie wcześniej na przykład o wynajmie czy zakupie rusztowań (https://szalbud.pl/rusztowania-ramowe/), a także innego niezbędnego sprzętu. Niemniej ważne jest zaopatrzenie w materiały oraz ich odpowiednie zabezpieczenie. Ot na przykład beton, kiedy termometry pokazują blisko 40 st. C może po prosty wyschnąć i popękać.

Rusztowania kupić czy wynająć: http://www.tech-serwis.pl/rusztowania-kupic-czy-wynajac/

Zabezpieczenie betonu

Jak zabezpieczyć beton przed pękaniem? Aby nie uległ on zniszczeniu w trakcie bardzo gorących dni, można zabezpieczyć go na kilka sposobów. Jednym z nich jest pielęgnacja na mokro. Wystarczy, że będziemy podlewać ten materiał wodą, ale ważne jest to, aby strumień był rozproszony i bardzo delikatny. Nie można także stosować bardzo zimnej wody, ponieważ takie działanie może sprawić, że beton pęknie jeszcze szybciej.

Kolejnym sposobem jest zakup materiałów chłonnych, którymi przykrywamy beton. Mowa na przykład o włókninie lub macie. Jeśli nie te materiały, to można pomyśleć o folii polietylenowej. Ta całkowicie zatrzyma wodę, która paruje w betonie.

Przechowywanie materiałów budowlanych latem

Bardzo ważne jest to, aby tak przechowywać materiały, aby zabezpieczyć je przed działaniem czynników atmosferycznych – i to nie tylko latem. Ważne jest więc, aby pozostały w zadaszonych pomieszczeniach i opakowaniach od producenta. Do najczęściej popełnianych błędów należą mi.in.: złe zaimpregnowanie drewna lub jego brak, przechowywanie betonu w paczkach czy też źle przechowywane pianki poliuretanowe. Te pod wpływem ciepła mogą stracić swoje właściwości, które są niezwykle pomocne przy uszczelnianiu okien oraz drzwi.

Szukasz rusztowań lub szalunków? Odwiedź: https://szalbud.pl/oferta/