Zalety wędkarstwa – dlaczego mówią, że to hobby nie ma wad?

Zalety wędkarstwa – dlaczego mówią, że to hobby nie ma wad?

28 kwietnia 2020 0 przez redakcja serwisu

Z roku na rok przybywa miłośników wędkarstwa dla których jest ono nie tylko sposobem na relaks i spędzenie wolnego czasu, ale także trening cierpliwości oraz rozwijanie spostrzegawczości. Jest to także uważane za świetny sposób na wypoczynek na świeżym powietrzu, którego zalet dla zdrowia nie sposób w skrócie wymienić. Dlaczego jeszcze wędkarstwo jest takie popularne?

Coraz częściej wędkujemy

Wędkarstwo zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy za jego niewątpliwe plusy uznają zmniejszenie poziomu stresu, wyciszenie się, a ponadto rozwijanie umiejętności związanych z refleksem etc. Już ponad dwa miliony Polaków deklaruje, że z przyjemnością oddaje się wędkowaniu i wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma, albo będzie wzrastał. Do głównych powodów zaliczane jest zwiększanie świadomości dotyczącej tego, czym właściwie jest wędkarstwo. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, jakie dobrodziejstwa ze sobą niesie. Zmieniają się także technologie oraz techniki łowienia, chociaż dla wielu pozostaje niezmienne to, że łowi się najlepiej na żywe przynęty.

Hobby, które nie jest bardzo kosztowne

Do plusów wędkowania zalicza się także to, że nie trzeba wydawać milionów monet na to, aby rozpocząć z nim przygodę. Oczywiście dobra wędka swoje kosztuje, jednak nie zmienia to faktu, że jest to inwestycja na lata, więc w ogólnym rozrachunku wszystko wydaje się być usadzone przynajmniej we miarę rozsądnych widełkach cenowych. Cały osprzęt kupuje się na dłuższy czas, w tym między innymi haczyki, podbieraki, kołowrotki etc. O ile użytkujemy je z głową, o tyle nie powinno się ponosić dużych kosztów związanych z wymianą. Najlepiej jest więc szukać dobrych hurtowni i sklepów wędkarskich, takich jak te: https://www.liwi.pl/ w których oprócz tego, że można liczyć na fachowe doradztwo, to też kupić sprzęt w dobrej jakości.

Zobacz także: https://iksmag.pl/czym-sie-kierowac-wybierajac-pole-namiotowe/

Szkoła małego survivalu

Oprócz korzyściami dla zdrowia i dla portfela można śmiało powiedzieć, że wędkarstwo to taka mała szkoła survivalu, czyli pozwalanie na rozwój zewnętrzny. Co to w praktyce oznacza? To, że nierzadko wiąże się np. z rozbijaniem namiotu, tworzeniem obozowiska, oporządzaniem ryb, rozpalaniem ogniska etc. To może być po prostu świetna przygoda dla całej rodziny. Ponadto to także doskonały trening samokontroli oraz samodyscypliny. Jak widać, wędkarstwo po prostu można polubić i poczuć się z nim jako z hobby naprawdę dobrze.