Wyspy Kanaryjskie – powody, dla których warto je odwiedzić

Wyspy Kanaryjskie – powody, dla których warto je odwiedzić

9 września 2019 0 przez redakcja

Szukasz ciekawego miejsca na spędzenie urlopu za granicą? Wyspy Kanaryjskie to świetne rozwiązanie niezależnie od tego, ile masz lat. Hiszpański archipelag położony na Morzu Śródziemnym to niezwykle urokliwe miejsca, w których można zarówno wypocząć, jak i zobaczyć ciekawe miejsca. Wiele ofert jednak odstrasza swoimi cenami, dlatego warto szukać wśród ofert last minute, dzięki czemu zaoszczędzisz nawet do kilku tysięcy złotych.

Dlaczego wybrać wyspy, a nie kontynentalną część Hiszpanii? Kanary to doskonałe miejsce dla miłośników bliskiego obcowania z naturą, która w tej części kraju jest niezwykle efektowna i zapierająca dech w piersiach.

Tereny powulkaniczne

Każda z wysp archipelagu cechuje się charakterystycznym, powulkanicznym krajobrazem. Niemal wszystkie wulkany są już nieczynne, dlatego wybierając się w te tereny nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Zdecydowanie najbardziej popularnym wulkanem jest Teida na Teneryfie, znajdujący się na terenie najczęściej odwiedzanego parku narodowego Hiszpanii. Mierzy 3 718 m n.p.m., co czyni go najwyższym szczytem na terenie kraju. Na Lanzarote z kolei możemy podziwiać potężne kratery wulkaniczne powstałe w wyniku intensywnej działalności wulkanicznej.

Zobacz także: http://hydraportal.pl/niezapomniane-wakacje-w-grecji/

Klimat sprzyjający wypoczynkowi

Na Wyspach Kanaryjskich panują zgoła odmienne warunki klimatyczne niż na kontynencie. Klimat ten określany jest jako oceaniczno-subtropikalny. Odpowiada on za niezwykle łagodną pogodę, która utrzymuje się niezależnie od zmieniających się pór roku. Dlatego też na wyspach panuje „wieczna wiosna”. Temperatury, czy to w zimie, czy w lecie, nie spadają poniżej kilkunastu stopni Celsjusza, jak również nie przekraczają 30 stopni.

Wulkaniczna Lanzarote

Na Lanzarote trudno znaleźć połacie zieleni, jednak w ich miejsce możemy podziwiać niezwykle liczne stożki wulkaniczne. Co ciekawe, większość z nich powstała stosunkowo niedawno, bo około 300 lat temu. Obszar na wyspie zdominowany jest przez zastygłą lawę, która doskonale komponuje się z piaszczystymi plażami. Będąc na Lanzarote warto zatrzymać się w parku narodowym Timanfaya, gdzie na małej przestrzeni znajduje się wiele stożków wulkanicznych.

La Gomera – ostatnia przystań Kolumba

Jest to jedna z najmniejszych wysp w archipelagu, jednak oferuje turystom krajobraz godny najpiękniejszych miejsc na świecie. Wybrzeże La Gomera to w większości klify i urwiska, które nadają wyspie wyjątkowego charakteru. Co więcej, im dalej w ląd tym wyspa ma więcej do zaoferowania. Łagodny klimat sprzyja rozwojowi tysiącom gatunków egzotycznych roślin, których w innych miejscach na świecie nie uświadczymy. Zieleń wyspy wydaje się być bezkresna, dlatego czujemy się jak w lasach tropikalnych, a to wszystko bez opuszczania Europy.

Wakacje na Kanarach? Tylko oferty last minute

Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie często kojarzy nam się z kosztownym przedsięwzięciem, jednak wcale nie musi tak być. Wystarczy jedynie odszukać atrakcyjne wakacje last minute na Wyspach Kanaryjskich (https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,wyspy-kanaryjskie). Najlepsze okazje pozwalają zachować nam setki, a nawet tysiące złotych w portfelu, które możemy wydać na inne, ważne wydatki.

Szukasz wakacji last minute, odwiedź: https://www.traveligo.pl/last-minute