Usługa nadzoru inwestorskiego – jakie działania obejmuje?

Usługa nadzoru inwestorskiego – jakie działania obejmuje?

6 października 2022 0 przez redakcja serwisu

Odpowiednia usługa nadzoru budowlanego może być nieocenionym wsparciem na każdym etapie budowy. Co jednak warto o niej dokładnie wiedzieć?

Usługa nadzoru inwestorskiego – czym się ona charakteryzuje?

Plac budowy to skomplikowane miejsce – wszelkie prace, które są na nim wykonywane, muszą dziać się zgodnie ze wcześniej zatwierdzonym planem budowy oraz przygotowanym projektem danego obiektu. Dodatkowo każda budowa musi posiadać nad sobą odpowiedni nadzór. W przypadku tych mniejszych budów, na przykład domów jednorodzinnych, bardzo często w zupełności będzie wystarczać inwestor, który będzie doglądać wszelkich prac. Co jednak, jeżeli to za mało bądź inwestor nie może być często na miejscu budowy? W takiej sytuacji niezwykle pomocna może okazać się usługa nadzoru inwestorskiego. Ogólnie rzecz ujmując, tego typu usługi charakteryzują się wyznaczeniem osoby trzeciej, która będzie pełniła rolę koordynatora wszelkich prac budowlanych.

Jakie działanie obejmuje usługa nadzoru inwestorskiego?

Jeżeli chodzi o taką kwestię, jak usługa nadzoru inwestorskiego, koniecznie należy wspomnieć o kilku bardzo istotnych kwestiach, które będą definiować to, czym dokładnie zajmuje się tak zwany inwestor zastępczy. Przede wszystkim jego zadaniem jest pełnienie swoistego pełnomocnictwa względem pierwotnego inwestora, w tym reprezentowania jego interesów na każdym etapie inwestycji. Osoba nadzorująca prace posiada jednak również i wiedzę, która pozwala jej między innymi na odpowiednie koordynowanie działań na każdym etapie inwestycji, pilnowanie harmonogramu ustalonego na początku budowy, a także odpowiednie rozliczanie wszelkich kosztów i sprawdzanie zgodności z kosztorysem.

W poszukiwaniu odpowiednich specjalistów oferujących usługę nadzoru inwestorskiego

Jeżeli szukasz odpowiednich specjalistów oferujących usługę nadzoru inwestorskiego, bardzo dobrym pomysłem bez cienia wątpliwości będzie w tym przypadku zwrócenie się do firmy działającej w branży usługowo-budowlanej.