Rugbiści Lechii Gdańsk gotowi na rozpoczęcie sezonu

Rugbiści Lechii Gdańsk gotowi na rozpoczęcie sezonu

13 sierpnia 2020 0 przez redakcja

W najbliższy weekend, 15 i 16 sierpnia 2020 r., odbędzie się inauguracja nowego sezonu Ekstraligi Rugby. Biało-zieloni zawodnicy Lechii Gdańsk sezon rozpoczną od meczu ze Skrą Warszawa.

Pierwszy mecz gdańszczanie zagrają 15 sierpnia ze Skrą Warszawa. Spotkanie odbędzie się w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej w Warszawie. Następnie ich rywalem będzie Sparta Jarocin, z którą zmierzą się 23.08 w Jarocinie. Przed własną publicznością gdańska drużyna zaprezentuje się w III kolejce. 29 sierpnia o godzinie 13.00, podejmie Orkana Sochaczew.

– Celujemy w górną część tabeli – mówi Jurij Buchało, gdański szkoleniowiec. – Chcemy wrócić do czasów, w których Lechia była na mistrzowskich torach. Zaangażowanie zawodników jest bardzo wysokie, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Nowi zawodnicy w biało-zielonych barwach

RC Lechia Gdańsk w nadchodzącym sezonie może liczyć na wsparcie nowych zawodników. Od pierwszego meczu w zespole Lechii zagra Vitalii Orlov, zawodnik z bardzo bogatą przeszłością w lidze rosyjskiej. Na boisku zobaczymy także Patryka Ćwieka, uniwersalnego zawodnika ataku. Klub pozyskał również dwóch zawodników z RPA. Są to Brandon Venter oraz Jeffrey Erasmus, świetnie wyszkoleni, z bogatym doświadczeniem, którzy zagrają na kluczowych pozycjach łącznika ataku i obrońcy. Do drużyny powrócili Adrian Sajdowski, Oskar Zieliński, Tomasz Rokicki i Alan Maszota. Zespół wzmocnią również młodzi zawodnicy: Jerzy Wojnicz i Piotr Ziomek.

Nowi zawodnicy to nie jedyne wzmocnienie drużyny. Klub zatrudnił Mirosława Babiarza, trenera przygotowania motorycznego, który doświadczenie w pracy ze sportowcami zdobywał m.in. w Stanach Zjednoczonych.

– Dołączają do nas zawodnicy świetnie wyszkoleni technicznie – komentuje Szymon Kulesza, odpowiedzialny w gdańskim klubie za transfery – Dużym wsparcie będzie także współpraca z Mirkiem Babiarzem. Liczymy na jego bogate doświadczenie.

Informacje o RC Lechia Gdańsk

RC Lechia Gdańsk to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów rugby w Polsce. Powstał w 1956 roku. Drużyna 13 razy była mistrzem kraju, 12 razy triumfowała w rozgrywkach Pucharu Polski, zdobyła 31 medali Mistrzostw Polski. Zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wszech czasów ekstraligi i nieprzerwanie od 1958 r. gra na najwyższym szczeblu rozgrywek.